Liga Mistrzów: Wiemy już z kim zmierzą się polskie drużyny

W samo południe, w siedzibie Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej w Luksemburgu odbyło się losowanie ćwierćfinałowych par Ligi Mistrzów. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skra Bełchatów poznały swoich rywali.

Przypomnijmy, że Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zajęła pierwsze miejsce w grupie, wyprzedzając właśnie zespół z Bełchatowa, który dzięki dobremu bilansowi puktów, wyszedł z drugiego miejsca. Z tego wzgledu kędzierzynianie byli rozstawieni, a bełchatowanie znaleźli się w koszyku drużyn, które były dolosowywane.

Początkowo bełchatowianie trafili na ekipę z Kędzierzyna, jednakże zgodnie z zasadami zespoły, które grały razem w jednej grupie nie mogą spotkać się w ćwierćfinale. Z tego względu ostatecznie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z włoskim Cucine Lube Civitanova, a PGE Skra Bełchatów z rosyjskim Zenitem Kazań, w którym gra ich były klubowy kolega i reprezentant Polski – Bartosz Bednorz. Pierwszy mecz bełchatowianie rozegrają u siebie,  ekipa z Kedzierzyna zaś na wyjeździe.

Pary 1/4 finału Ligi Mistrzów siatkarzy:

PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań

Cucine Lube Civitanova – Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Berlin Recycling Volleys – Itas Trentino

Leo Shoes Modena – Sir Safety Perugia

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*