Liga Mistrzów: PGE Skra Bełchatów szybko i pewnie pokonała zespół z Belgii

PGE Skra Bełchatów, po wczorajszej przegranej z zespołem z Kędzierzyna-Koźla, odniosła szybkie zwycięstwo z zepsołem z Belgii. Co jednak ważniejsze na boisku przez cały mecz mogliśmy podziwiać grę Taylora Sandera.

Mecz rozpoczął się lepiej dla PGE Skry, która zaczęła budować przewagę już na początku seta 3:5. Ebadipour dołożył od siebie asa serwisowego, a Petković obił blok. Środkowi z Bełchatowa pograli także dobrze blokiem. Ebadipur wypchnął piłkę po bloku. Z szóstej strefy zagrał Lecat. Huber zablokował przeciwników. Smidl zagrał w siatkę. Sander został ustrzelony serwisem 12:20. Lecat dołożył od siebie asa serwisowego. Ebadipour ponownie wypchnął piłkę po bloku. Pierwszego seta zakończył Smidl.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki. Lecat zepsuł swoją zagrywkę. Rybicki zagrał mocno z lewego skrzydła 4:3. Z prawego skrzydła dynamicznie zagrał Sander. Kłos zagrał mocno ze środka. Smidl uciekł spod bloku PGE Skry Bełchatów. Sander zagrał skutecznego pipe’a. Huber nie trafił z zagrywką w boisko. Petković zagrał z prawego skrzydła 12:16. Siatkarz z Lindemans Aaalst wpadł w siatkę. Belgowie zagrali ze środka. Ebadipour obił blok przeciwników. Tym razem Belgowie zdecydowali się na atak z prawego skrzydła. Sander zagrał z lewego skrzydła. Rybicki trafił w sam środek boiska. Rybicki obił podwójny blok PGE Skry. Drugą partię zakończył Huber.

PGE Skra rozpoczęła od zbudowania czteropunktowej przewagi 1:5. Bełchatowianie ustawili szczelny blok na Belgach. Ebadipour posłał asa serwisowego. Petković zagrał mocno z prawego skrzydła 5:11. Adamczyk posłał asa serwisowego. Za drugim razem przekoroczył jednak linię 9. metra. Sander został zablokowany, po chwili jednak się zrehabilitował i posłał asa serwisowego. Z prawego skrzydła zagrał Smidl. Petković nie trafił z prawego skrzydła. Atakujący dodał od siebie asa serwisowego 12:19. Belgowie za posłali zagrywkę daleko w aut. Piechocki został ustrzelony serwisem. Petković zagrał pewnie z prawego skrzydła. Belgowie zaatakowali w siatkę. Mecz zakończył środkowy Lindemans Aalst, posyłając piłkę w aut.

Lindemans Aalst – PGE Skra Bełchatów 0:3 (16:25, 17:25, 16:25)

Lindemans Aalst: Van Hoyweghen, Rybicki, D’Heer, Smidl, Lecat, Van de Voorde, Verstraete (libero) oraz Zoppellari, Oprins, Wiltenburg

PGE Skra Bełchatów: Łomacz, Sander, Huber, Petković, Ebadipour, Kłos, Piechocki (libero) oraz Filipiak, Mitić, Adamczyk, Sawicki

Autor: Julia Białasik