Liga Mistrzów: Jihostroj Ceske Budejovice wygrał z Fenerbahçe HDI Sigorta Istanbul

W pierwszym meczu grupy A siatkarskiej Ligi Mistrzów Fenerbahçe HDI Sigorta Istanbul zmierzył się z Jihostroj Ceske Budejovice. Po zaciętej walce zespół z Czech wygrał spotkanie 3:2.

Przez cały pierwszy set na prowadzeniu utrzymywał się Jihostroj, który wygrał 25:20. W drugim secie natomiast lepsi okazali się gospodarze, kończąc partię na swoją korzyść 25:21. Trzecia odsłonę meczu zdecydowanie zdominował czeski zespół, wygrywając  25:17. W czwartym secie lepiej zaprezentowali się siatkarze Fenerbahçe, którzy wygrali 25:21, doprowadzając do tie-breaka. Ostateczną odsłonę spotkania wygrała ekipa Jihostroj Ceske Budejovice 15:12. Zwycięzcy znacznie lepiej poradzili sobie w bloku. Zdobyli w tym elemencie 18 punktów, przy 9 zdobytych przez Fenerbahçe HDI Sigorta Istanbul. W polu zagrywki lepiej spisali się gospodarze, którzy uzyskali 6 asów serwisowych. Czeska drużyna serwisem zdobyła 3 punkty.

Fenerbahçe HDI Sigorta Istanbul – Jihostroj Ceske Budejovice 2:3 (20:25, 25:21, 17:25, 25:21, 12:15)

Fenerbahçe HDI Sigorta Istanbul: Kıyak, Ter Maat, Rossard, Batur, Hidalgo, Karasu, Dengin (libero) oraz Yatgin, Unver, Karatas (L)

Jihostroj Ceske Budejovice: Mechkarov, Mach, Krestan, Michalek, Fernandez-Echevarria, Todua, Krystof (libero) oraz Ondrovic, Fila, Sotola, Zmrhal

Źródło: cev.eu