Liga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel pokonał Halkbank Ankarę

Jastrzębski Węgiel zapisał na swoje konto pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej tegorocznej Ligi Mistrzów. Zawodnicy w trzech setach rozstrzygnęli na swoją korzyść starcie z Halkbankiem Ankarą.

W mecz lepiej weszli zawodnicy Halkbanku Ankary, którzy wypracowali sobie dwupunktową przewagę (2:4). Dużo problemów jednak sprawiały przyjezdnym mocne zagrywki Fromma (7:4). Szalacha zapisał na swoje konto asa serwisowego, co pozwoliło jastrzębianom powiększyć swoje prowadzenie nad przeciwnikiem (9:5). Zawodnicy tureckiego zespołu nie byli w stanie przebić się przez szczelny blok drużyny przeciwnej (15:8). Bucki mocnym atakiem zdobył kolejny punkt dla Jastrzębskiego Węgla (21:12). Premierowa partia zakończyła się zasłużonym zwycięstwem jastrzębian (25:17).

Kolejnego seta zainaugurował mocny atak Vigrassa (1:0). Toy wygrał starcie z blokiem rywala  i zdobył pierwszy punkt dla swojej drużyny (3:1). Bucki nie miał problemów z kończeniem akcji, co przełożyło się na wysokie prowadzenie gospodarzy (12:8). Niezwykle skuteczny był Bayram, który pojawił się na boisku na początku tej partii (17:13). Piłkę setową dla gospodarzy wywalczył Fromm, blokując jednego z zawodników Halkbanku Ankary (25:17). Drugą odsłonę meczu również rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy Jastrzębskiego Węgla po ataku Szalachy (25:17).

Trzecia partia rozpoczęła się od wyrównanej walki między zawodnikami obu zespołów (4:5). Skuteczne ataki Vigrassa, Fromma i Buckiego pozwoliły jastrzębianom wypracować sobie trzypunktową przewagę (11:9). Bayram przegrał starcie z polskim blokiem, a chwilę później w tej samej sytuacji znalazł się Toy (13:9, 14:10). Mocne zagrywki Fromma nie były łatwe do odebrania dla rywali (17:11). Pierwszy punkt dla swojej drużyny zdobył Hain, z powodzeniem kończąc akcję (22:16). Szalacha dał Jastrzębskiemu Węglowi zwycięstwo w tej odsłonie, a zarazem w całym meczu (25:21).

Jastrzębski Węgiel – Halkbank Ankara 3:0 (25:17, 25:17, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Bucki, Szalacha, Vigrass, Fornal, Fromm, Popiwczak (libero) oraz Hain

Halkbank Ankara: Gokgoz, Aydın, Capkinoglu, Seganov, Toy, Bahow, Yesilbudak (libero) oraz Bayram, Cam

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*