Liga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel po raz kolejny pokonał Zenit Kazań

Zenit Kazań do Jastrzębia-Zdroju pojechał walczyć o przetrwanie. Ich sytuacja bowiem nie prezentowała się najlepiej. Jastrzębianie przystępowali do tego spotkania jako liderzy, a dodatkowo wygrali poprzednie spotkanie w Kazaniu. Ostatecznie całe spotkanie rozstrzygnęło się już w czterech setach, a wygrali je gospodarze.

Mecz rozpoczął się od skutecznego pipe’a Michajłowa. Fromm huknął ze skrzydła. Ngapeth nie zdołał utrzymać zagrywki przyjmującego gospodarzy 3:2. Fornal zagrał skutecznie z lewej strony. Wolwicz zaatakował ponad rękami blokujących. Fornal obił spokojnie ręce blokujących Rosjan. Konarski został zablokowany, choć warto wspomnieć, że nie był to łatwa piłka 7:6. Konarski przełamał potrójny blok zespołu z Kazania. Gladyr zagrał efektownie ze środka. Konarski posłał asa serwisowego. Konarski ponownie został zatrzymany, tym razem potrójnym blokiem. Goście pomylili się w polu serwisowym. Fromm dodał od siebie asa serwisowego 13:11. Sokołow posłał piłkę daleko w aut. Jastrzębski Węgiel zdobył punkt z drugiej linii. Sokołow zdołał obić ręce blokujących. Konarski dostał szybką piłką na prawe skrzydło i goście nie zdołali ustawić bloku. Niemiec został zablokowany. Fornal także wybrał zagranie z drugiej linii 20:16. Konarski wybrał zagranie po przekątnej, a chwilę później po prostej. Sokołow zagrał mocno, ale piłka wylądowała na aucie 24:18. Butko miał problemy z rozegraniem, co poskutkowało tym, że Zenit Kazań nie był w stanie zakończy ataku.

Drugiego seta otworzył Gladyr. Rosjanie popisali się pipe’m. Michajłow popełnił błąd przekroczenia linii 9. metra. Kampa dołożył od siebie asa serwisowego. Konarski zagrał agresywnie ze skrzydła. Ngapeth wypchnął piłkę po bloku 8:7. Chwilę później Ngapeth zagrał mocno, ale piłka wylądowała poza boiskiem. Zenit Kazań doprowadził do remisu 9:9. Fornal posłał kapitalnego pipe’a. Michajłow zdobył punkt z wysokiej piłki, następnie posłał asa serwisowego i goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie 12:14. Vigrass wbił gwoździa w boisko. Fromm doprowadził do remisu po 16. Ngapeth udanie skontrował. Chwilę później zepsuł swoją zagrywkę. Kononow zapunktował ze środka. Gladyr został zablokowany przez Wolwicza. Fornal wypchnął piłkę po bloku przeciwników. Sokołow efektownie skończył atak. Michajłow zaatakował w siatkę 27:27. Chwilę później jego atak został zablokowany. Fornal skończył przechodzącą piłkę i tym samym zakończył drugiego seta.

Zenit Kazań z impetem rozpoczął trzeciego seta 0:3. Konarski udanie zaatakował. Michajłow bez żadnych problemów zaatakował z prawego skrzydła. Ngapeth zaserwował w siatkę. Fornal nie zdołał przebić się na stronę rywala. Lichoszerstow zaserwował tak mocno, że Popiwczak nie był w stanie utrzymać tej piłki. Fornal próbował kiwnąć. Konarski wykorzystał moment zagubienia Rosjan do zdobycia punktu. Depowski posłał piłkę w aut, a przy tym nie zahaczył o blok. Ngapeth wypchnął piłkę po rękach blokujących 10:15. Gladyr huknął ze środka. Lichoszerstow także popisał się takim zagraniem. Fornal skończył kontrę. Konarski wykorzystał sytuacyjną piłkę. Butko wykorzystał przechodzącą piłkę 16:21. Serwis Buckiego wylądował w siatce. Fornal zagrał z lewego skrzydła, jednakże jego piłka została odgwizdana jako rzucona. Ostatni punkt w tej partii zdobył Michajłow.

Czwarty set rozpoczął się lepiej dla przyjezdnych 0:3. Wolwicz ustawił szczelny blok na gospodarzach. Fornal miał czystą siatkę, więc wybrał zagranie z drugiej linii. Depowski posłał asa serwisowego 5:5. Fornal zdobył punkt ze skrzydła. Jastrzębianie ustawili szczelny blok na zespole z Kazania. Vigrass powstrzymał na siatce Woronkowa. Woronkow ponownie Vigrass zagrał ze środka. Gladyr skończył piłkę na środku. Udanym atakiem popisał się Lichoszerstow 15:16. Fornal udanie obił ręce przeciwników. Michajłow uderzył w aut. Konarski mocno zagrał z prawego skrzydła. Fornal zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki 21:19. Woronkow wyprowadził Zenit Kazań na prowadzenie. Michajłow został efektownie zatrzymany. Depowski dał gospodarzom piłkę meczową. Mecz zakończył Ngapeth atakiem w aut.

Jastrzębski Węgiel – Zenit Kazań 3:1 (25:18, 30:28, 19:25, 25:23)

Jastrzębski Węgiel: Gladyr, Vigrass, Kampa, Fromm, Konarski, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki, Depowski

Zenit Kazań: Ngapeth, Sokołow, Michajłow, Wolwicz, Lichoszerstow, Butko, Gołubiew (libero) oraz Woronkow, Surmaczewski, Kononow, Krotkow (libero)

Autor: Julia Białasik