Liga Mistrzów: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokazała klasę w meczu z PGE Skrą Bełchatów

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdecydowanie pokazała na co ją stać i pewnie, w trzech setacyh pokonała zespół z Bełchatowa. Przyjezdnym brakowało argumentów w kazdym elemencie i widać było, że nie mają siły, by przeciwstawić się rozpędzonym gospodarzom.

Mecz rozpoczął się od udanej kiwki gospodarzy. Kłos przechytrzył siatkarzy z ZAKSY. Bełchatowianie zepsuli serwis. Filipiak nie poradził sobie z technicznym zagraniem. Ebadipour wypchnął piłkę po bloku. Kłos zagrał mocno ze środka. Smith odpowiedział takim samym zagraniem 9:13. Ebadipour zagrał skutecznego pipe’a. Przyjmujący PGE Skry zagrał ze skrzydła. Kłos posłał asa serwisowego. Śliwka zagrał technicznie z prawego skrzydła. Kaczmarek wypchnął piłkę po bloku 14:19. Filipiak splasował piłkę w sam środek boiska. Po chwili wykorzystał ręce blokujących do zdobycia punktu. Długa akcja skończyła się błędem zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Bieniek zepsuł zagrywkę. Starzewski także nie popisał się w tym elemencie. Filipiak za to posłał asa serwisowego 20:21. Kaczmarek przekroczył linię trzeciego metra, czym doprowadził do remisu 21:21. Filipiak został efektowie zablokowany. Katić został ustrzelony przez Kaczmarka. Seta zakończył atak gospodarzy.

Kłos poradził sobie z podwójnym blokiem. Katić nie radził sobie z atakami. Kłos zepsuł zagrywkę. Kaczmarek bez problemu skończył na czystej siatce. Semeniuk nie popisał się w polu serwisowym. Smith popsuł serwis. Ebadipour zagrał prosto w antenkę 5:10. Ze środka, mocno zagrał Bieniek. Ebadipour zepsuł zagrywkę. Bełchatowianie nie zdołali zablokować ZAKSY. Semeniuk zagrał po skosie. Śliwka zagrał efektownie z drugiej piłki. Ebadipour zagrał mocno po prostej. Smith pomylił się w polu serwisowym. Petković popełnił taki sam błąd 13:19. Rejno zagrał mocno ze środka. Katić został efektownie zablokowany. Bieniek kiwnął za blok. Śliwka zagrał mocno z lewego skrzydła. Kłos zagrał mocno ze środka. Ebadipour zagrał potęźnie po skosie. Seta zakończył Kluth atakiem ze skrzydła. 

Kaczmarek rozpoczął od udanego ataku ze skrzydła. Bieniek za to nie popisał się w polu serwisowym. Semeniuk został zablokowany. Po ciasnym skosie zagrał Ebadipour. Smith zepsuł zagrywkę. Ebadipour sprytnie kiwnął po prostej. Kaczmarek trafił w sam środek boiska. Petković zagrał po prostej. Semeniuk kiwnął z szóstej strefy. Ebadipour wypchnął piłkę po bloku. Filipiak zepsuł zagrywkę. Z lewego skrzydła mocno zagrał Semeniuk. Smith ustawił się na Petkovica. Katić posłał atak w aut. Kłos pewnie zagrał ze środka. Mecz zakończył Semeniuk. 

PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 19:25, 19:25)

PGE Skra Bełchatów:  Łomacz, Kłos, Katić, Filipiak, Bieniek, Ebadipour, Piechocki (libero) oraz Petković, Mitić

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Kochanowski, Semeniuk, Kaczmarek, Smith, Śliwka, Zatorski (libero) oraz Rejno, Staszewski, Kluth, Prokopczuk

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*