Liga Mistrzów: Druga wygrana Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel podjął we własnej hali belgijski zespół Greenyard Maaseik w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jastrzębian, którzy zapisali na swoje konto drugie zwycięstwo w turnieju.

Pierwszy punkt w meczu zdobyli przyjezdni, kiedy to udało im się zatrzymać atak Fromma (0:1). Jastrzębski Węgiel wyszedł na dwupunktowe prowadzenie po skutecznych blokach Fornala i Vigrassa (5:3). Peeters zbyt mocno uderzył piłkę, która trafiła w aut po drugiej stronie boiska (9:4). Przewaga jastrzębian cały czas się powiększała, dzięki dobrej współpracy Kampy i Konarskiego (14:7). Popiwczak nie miał problemu z odbieraniem mocnych ataków przeciwnika (17:13). Premierowy set zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy z ośmiopunktową przewagą nad rywalem (25:17).

Kvalen przegrał starcie sam na sam z Fornalem na początku drugiej odsłony meczu (3:1). Przez pewien czas między drużynami trwała walka punkt za punkt (8:8). Fromm i Konarski dali prowadzenie jastrzębianom  dzięki skutecznym atakom (15:10). Mocne zagrywki Semeniuka sprawiły, że Greenyard Maaseik odrobił część strat (16:14). Wejście na boisko Ruska wzmocniło przyjęcie gospodarzy (19:17). Jastrzębski Węgiel miał piłkę setową po tym, jak Nielsen zepsuł zagrywkę (24:20). Polski zespół wygrał kolejnego seta dzięki udanej akcji Fromma (25:20).

Trzecią partię zainaugurował udany atak Fornala (1:0). Błąd Vigrassa doprowadził do tego, że zawodnicy Greenyard Maaseik odrobili straty i wyrównali wynik (5:5). Później jednak się zrehabilitował, z powodzeniem kończąc akcję (11:10). Błędy Fromma w polu serwisowym uniemożliwiły jastrzębianom wypracowanie sobie przewagi (16:16). Dwa ataki Fornala dały jego drużynie prowadzenie (18:16). W końcówce seta Jastrzębski Węgiel jeszcze bardziej oddalił się od rywala (22:19). Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy po asie serwisowym Buckiego (25:21).

Jastrzębski Węgiel – Greenyard Maaseik 3:0 (25:17, 25:20, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Fornal, Fromm, Vigrass, Gladyr, Konarski, Popiwczak (libero) oraz Depowski, Rusek, Bucki

Greenyard Maaseik: Zimmermann, Kvalen, Maan, Aganits, Semeniuk, Wójcik, Dronkers (libero) oraz Peeters, Folguera, Kindt, Janssen, Thys, Nielsen

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: informacja własna