Łatwa wygrana Kubiaka i pierwsze miejsce w rundzie zwycięzców

Drużyna Panasonic Panthers poczuła słodko-gorzki smak rozgrywek rundy zwycięzców. W sobotnie popołudnie zespół Michała Kubiaka bez straty seta pokonał Suntory Sunbirds, ale dzień później, w starciu z JT Thunders wygrali zaledwie seta. Niedzielna porażka nie zaszkodziła jednak ekipie Polaka bowiem aktualnie z dorobkiem czternastu punktów plasuje się na miejscu pierwszym.

Dobra dyspozycja Michała Kubiaka była niewątpliwie najważniejszym aspektem wygranego spotkania z Suntory Sunbirds. Mimo przeciętnej gry reszty drużyny, kapitan reprezentacji Polski w trzecim meczu rundy zwycięzców zanotował sześć punktów. W liczbie indywidualnie zdobytych punktów są także trzy grą blokiem. W ataku mistrz świata zanotował 64,3 procentową skuteczność, co oznacza skończenie dziewięciu z czternastu zbić. W przyjęciu prezentował się równie okazale. Na przestrzeni dwudziestu odbiorów zapisał 56,6 procentowe przyjęcie pozytywne.

Po smaku zwycięstwa przyszedł czas na poznanie goryczy. W niedzielnym spotkaniu siatkarze Panasonic Panthers przegrali z JT Thunders 1:3. Doskonała dyspozycja Polaka tym razem nie pomogła zespołowi w przechyleniu szali zwycięstwa. Michał Kubiak w przegranym meczu zanotował szesnaście punktów.  Na dwadzieścia dziewięć rozegranych i posłanych do niego piłek, Polak zakończył dwanaście. W tym elemencie zapisał 41,4 procentową skuteczność. Wielokrotny reprezentant Polski w przyjęciu zanotował 63,5 procentowe przyjęcie pozytywne.

Panasonic Panthers – Suntory Sunbirds 3:0 (25:22, 25:17, 25:19)

Panasonic Panthers – JT Thunders 1:3 (26:24, 16:25, 19:25, 23:25)

Autor: Anna Frankowska