Kwalifikacje do MŚ: Siatkarki rozpoczęły zgrupowanie

W 2014 rok reprezentacja Polski kobiet wejdzie turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata, który odbędzie się w dniach 3-5 stycznia w łodzkiej Atlas Arenie. W czwartek czternaście siatkarek rozpoczęło zgrupowanie w Spale, gdzie przygotowują się do rywalizacji z reprezentantkami Szwajcarii, Hiszpanii i Belgii. 

Biało-czerwone batalię o udział w mistrzostwach we Włoszech rozpoczną w piątek meczem ze Szwajcarią. Dzień później zmierzą się z Hiszpanią, a na zakończenie czeka ich spotkanie z brązowymi medalistkami tegorocznych Mistrzostw Europy – Belgią. Awans uzyskają zwycięzcy grup, których jest pięć, oraz drużyna z najlepszym bilansem z miejsc drugich.

Zdecydowanymi faworytkami grupy, w której grają Polki, są Belgijki, jednak wiele powodów do optymizmu wnosi skład 14-osobowej kadry, którą ma do dyspozycji trener Piotr Makowski. Katarzyna Skowrońska-Dolata, Anna Werblińska, Katarzyna Mroczkowska, Małgorzata Glinka-Mogentale czy Mariola Zenik to zawodniczki, które miały niemały udział w największych sukcesach polskiej reprezentacji. Wreszcie możemy powiedzieć, że selekcjoner ma problem nadmiaru, a nie niedomiaru. Zmartwieniem dla trenera jest także uraz rozgrywającej, Joasi Wołosz, która podczas meczu ligi włoskiej podkręciła staw skokowy. Obecnie w czasie treningów zastępuje ją Paulina Bałdyga.

Jak podkreślił Piotr Makowski, najważniejszym zadaniem podczas treningów będzie zgranie zespołu, dlatego zrezygnowano z treningów siłowych.

Dzień przed rozpoczęciem turnieju selekcjoner zgodnie z wymogami CEV będzie musiał ograniczyć skład do dwunastu nazwisk. Także tego dnia odbędzie się spotkanie zawodniczek oraz sztabu trenerskiego z mediami.

Program meczów turnieju kwalifikacyjnego do MŚ w Łodzi:

3 stycznia
17.30 Hiszpania – Belgia
20.30 Szwajcaria – Polska

4 stycznia
17.30 Belgia – Szwajcaria
20.30 Polska – Hiszpania

5 stycznia
17.30 Szwajcaria – Hiszpania
20.30 Polska – Belgia

KADRA NA TURNIEJ W ŁODZI

Rozgrywające: Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot), Joanna Wołosz (Yamamay Busto Arsizio, Włochy)

Środkowe: Eleonora Dziękiewicz (Tauron Dąbrowa Górnicza), Katarzyna Gajgał-Anioł (Chemik Police), Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław), Maja Tokarska (Gorgonzola Igor Novara, Włochy)

Przyjmujące: Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska (obie Chemik Police), Klaudia Kaczorowska (Atom Trefl Sopot), Katarzyna Mroczkowska (Impel Wrocław).

Atakujące: Izabela Kowalińska (Chemik Police), Katarzyna Skowrońska-Dolata (Rabita Baku)

Libero: Dorota Medyńska (Impel Wrocław), Mariola Zenik (Atom Trefl Sopot).

 

Autor: Żaneta Protacka

Źródło: Opracowanie własne na podstawie pzps.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*