Kwalifikacje do IO: Francuzi zagrają w Tokio

W finałowym meczu turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie reprezentacja Francji zapewniła sobie start na Igrzyskach Olimpijskich. W decydującym spotkaniu pokonali reprezentantów gospodarzy w trzech setach. Pozbawili tym samym Niemców marzeń o grze w Tokio.

Mecz rozpoczęła zagrywka Ngapetha. Początek był dobry w wykonaniu obu drużyn. Przez większość tej partii na tablicy wyników widoczny był remis (8:8, 14:14). Szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Francji przy zagrywce Ngapetha. Zdobywając 21 punkt osiągnęli znaczącą przewagę. Ostatecznie Francuzi odnieśli zwycięstwo w premierowej partii (25:20).

Drugiego seta trójkolorowi rozpoczęli od wysokiego prowadzenia 5:1. Niemcy jednak walczyli i po kilku akcjach doprowadzili do remisu (6:6). Dobra gra Chinenyeze i Jeana Patry w ataku oraz w polu zagrywki sprawiła, że to Francuzi ponownie prowadzili. 22 punkt na konto trójkolorowych dopisał Ngapeth. Osamotniony Grozer nie był w stanie zapewnić Niemcom prowadzenia. Drugą partię zakończył udany atak Yacina Louati.

Finałową partię od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli gospodarze. Dobra postawa Grozera w ataku pozwoliła im utrzymać przewagę (6:3, 15:12).  Trójkolorowi obudzili się jednak i dogonili rywali. Doprowadzili do remisu (16:16). Blok Le Goffa zapewnił Francuzom 22 punkt. Mecz asem serwisowym zakończył Ngapeth. Trójkolorowi wygrali spotkanie i wywalczyli awans do Tokio.

Francja – Niemcy: 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)

Francja: Brizard, Patry, Chinenyeze, Le Goff, Ngapeth, Louati, Grebennikov (libero) oraz Lyneel, Tillie

Niemcy: Kampa, Grozer, Krick, Bohme, Kaliberda, Fromm, Steuerwald (libero) oraz Schott, Reichert, Karlitzek, Brehme

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: cev.eu