Kwal. do ME kadetek U17: Zwycięstwo z Chorwacją

Podczas turnieju eliminacyjnego  do mistrzostw Europy kadetek  U17 (w kwestii przypomnienia – finały odbędą się w dniach od 13 do 21 kwietnia w Bułgarii)w ramach grupy B odbył się mecz pomiędzy Polską oraz Chorwacją.

Zwyciężczyniami zostały Polki. Pomimo nie najlepszego startu na początku pierwszego seta, reprezentantki Polski szybko odrobiły straty a następnie uzyskały znaczne prowadzenie (17:11), co pozwoliło im pewnie wygrać tę partię. Niestety dwa kolejne sety nie były już tak szczęśliwe dla podopiecznych trenera Pecia, gdyż to Chorwatki objęły prowadzenie i doprowadziły do remisu. Ale zła passa Polek zniknęła w czwartym oraz piątym secie. Pomimo oporu stawianego przez Chorwatki, udało się naszym reprezentantkom wywalczyć zwycięstwo.

Polska – Chorwacja  3:2 (25:20, 19:25, 17:25, 25:17, 15:11)

Autor: Kamila Walczak
Źródło: opracowanie własne na podstawie pzps.pl