Kwal. IO 2020, Bari: Serbia lepsza od Kamerunu, wyszarpane zwycięstwo Włochów

Drugi dzień zmagań na południu Włoch przyniósł sporo wrażeń kibicom siatkówki. W pierwszym meczu Serbia ograła Kamerun 3:0, zaś gospodarze turnieju toczyli zacięty bój z Australią, który zakończył się wynikiem 3:2.

Szybkie zwycięstwo Serbii

Pierwszy set spotkania Serbii z Kamerunem mógł zaciekawić kibica. Nieposkromione Lwy, jak mówią na drużynę z Afryki, walczyły dzielnie punkt za punkt aż do wyniku 19:19. Pod koniec niestety podopieczni Nikoli Grbicia zdobyli nieznaczną przewagę i zakończyli partię wynikiem 25:22. Druga i trzecia odsłona była prowadzona już pod dyktando Serbów, którzy nie pozwolili na nadrabianie przez reprezentantów Kamerunu i w ten sposób europejska drużyna wygrała następne sety do 19 i 13 oraz cały mecz 3:0.

Serbia – Kamerun 3:0 (25:22, 25:19, 25:13)

Serbia: Aleksandar Okolic, Uros Kovecevic, Nemanja Petric, Lazar Cirovic, Nikola Pekovic, Petar Krsmanovic, Marko Ivovic, Nikola Jovovic, Aleksa Batak, Aleksandar Atanasijevic, Drazen Luburic, Neven Majstorovic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac

Kamerun: Georges Kari Adeke, Ahmed Awal Mbutngam, Bana Hassana, Joseph Herve Kofane Boyomo, Sem Dolegombai, Junior Charles Engohe, Cedric Bitouna, Didier Sali Hile, Nathan Wounembaina, Alain Fossi Kamto, Kevin Audran Noumbissi Moyo, Christian Arthur Voukeng Mbativou

Walka do ostatniej piłki

Większość kibiców wie, że Australia potrafi zaskoczyć. Tak było też w tym przypadku, gdy zwyciężyli pierwszego seta z gospodarzami 21:25. W drugiej odsłonie natomiast Włosi pokazali przewagę swojego boiska i pewnie wygrali 25:19. Trzecia partia to już zacięta wojna obu drużyn, która musiała być rozgrywana na przewagi. W niej lepsi okazali się siatkarze z Antypodów, którzy wyszli na prowadzenie. Włosi szybko zabrali się za odrabianie strat i kontrolowali przebieg czwartego seta, wygrywając go do 17 i doprowadzając do tie-breaka. W decydującej partii żadna z ekip nie chciała oddać zwycięstwa. Dopiero w końcówce gospodarze dokończyli spotkanie wygrywając 15:13 i całe spotkanie 3:2.

Włochy – Australia 3:2 (21:25, 25:19, 24:26, 25:17, 15:13)

Włochy: Riccardo Sbertoli, Osmany Juantorena, Simone Giannelli, Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Fabio Balaso, Massimo Colaci, Matteo Piano, Roberto Russo, Oleg Antonov, Simone Anzani, Nicola Pesaresi, Daniele Lavia, Gabriele Nelli

Australia: Beau Graham, Arshdeep Dosanjh, Paul Sanderson, Travis Passier, Trent O’dea, Max Staples, Luke Perry, Samuel Walker, Luke Smith, Paul Carroll, Lincoln Alexander Williams, Curtis Jeffrey Arthur Stockton, James Weir, Jordan Colotti

Autor: Adam Szczupakowski
Źródło: fivb.com