Kurka czeka operacja, a klub z Warszawy nie może skorzystać z transferu medycznego

Zaledwie wczoraj, cały siatkarski świat obiegła informacja, że Bartosz Kurek jest kontuzjowany, a dzisiaj już wiadomo, że niezbędna będzie operacja. Klub z Warszawy chciał początkowo skorzystać z transferu medycznego. Wiadomo już jednak, że jest to niemożliwe.

Bartosz Kurek doznał kontuzji pleców. Już od dłuższego czasu skarżył się na ból w okolicach krzyża, jednak ostatnio nasilił się i stał się nie do wytrzymania. Z tego powodu klub chciał skorzystać z transferu medycznego i ściągnąć nowego atakującego. Przed zespołem z Warszawy bowiem walka o medale PlusLigi, a Kurek jako atakujący stanowił o sile zespołu i zdobywał mnóstwo punktów dla swojej drużyny.

Początkowo ONICO Warszawa chciało w ramach transferu medycznego do klubu ściągnąć Macieja Muzaja, jednak nie wiadomo było, czy klubowi w ogóle będzie przysługiwało takie prawo. Dodatkowo w świetle prawa Muzaj nadal jest zawodnikiem Trefla Gdańsk i tutaj musiałoby dojść do wcześniejszego rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron. Wiadomo już, że nie będą potrzebne żadne zmiany ani zawirowania, ponieważ stołeczny klub nie będzie mógł w tym momencie pozyskać nowego zawodnika. Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki zaczerpnął wiedzy renomowanej kancelarii prawnej, która postawiła sprawę dosyć jasno. Po podliczeniu wszystkich meczów Kurka, w których wystąpił w pierwszej szóstce i przyrównaniu ich do ogólnej ilości meczów, nasuwa się jeden wniosek. Siatkarz świetle przepisów oraz wszystkich regulaminów nie może zostać uznany za podstawowego zawodnika drużyny, co powoduje, że nie jest możliwe przeprowadzenie transferu medycznego 

Niepokojący jest także fakt, że zbliża się sezon reprezentacyjny, a Kurek to podstawowy atakujący Polaków. Siatkarz przejdzie operację kręgosłupa, która odbędzie się już w czwartek, następnie czeka go rehabilitacja, która będzie trwać minimum trzy miesiące. Wiadomo jest już, że nie zobaczymy tego zawodnika podczas tegorocznej edycji Ligi Narodów, a pod znakiem zapytania stoi jego występ w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Wszystko będzie zależało od postępów tego siatkarza w rehabilitacji oraz ogólnego samopoczucia. Nie wiadomo też, jaki poziom sportowy będzie przez Kurka reprezentowany po całkowitym wyleczeniu i wznowieniu treningów. 

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*