Koronawirus w zespole Bartosza Bednorza

Złe informacje dotarły do nas z Rosji. W zespole Bartosza Bednorza – Zenicie Kazań wykryto dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Nie podano nazwisk chorych siatkarzy, więc nie wiemy, czy wśród nich nie ma Polaka.

Przypadki koronawirusa doprowadziły do całkowitego zaprzestania treningów przez zespół oraz izolacji domowej. Drużyna z Kazania przeprowadza testy na COVID-19 regularnie, co parę dni. Z informacji portalu sport.business-gazeta.ru wynika, iż testy robione zawodnikom 14 sierpnia dały wyniki negatywne, te z 19 sierpnia już dwa pozytywne.

Przypadki wirusa spowodowały odwołanie Pucharu Zwycięstwa, który miał zostać rozegrany od poniedziałku. Miały w nim zagrać zespoły Zenitu Kazań, Lokomotiwu Nowosybirsk, Kuzbasu Kemerowo oraz reprezentacja Rosji. Miał to być ważny turniej przygotowawczy przed sezonem ligi rosyjskiej oraz Pucharu Rosji, start Pucharu zaplanowany jest na 7 września, a liga powinna ruszyć 26 września.

Bartosz Bednorz pięć dni temu przyleciał do Kazania. Wcześniej brał udział w zgrupowaniach kadry Polski oraz w treningach PGE Skry Bełchatów. Do zespołu Zenita trafił z Leo Shoes Modeny. 

Autor: Kacper Wojciechowski
Źródło: sport.business-gazeta.ru

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*