Koniec pięknej przygody! Alek Achrem zakończył karierę

Alek Achrem – legenda Asseco Resovii Rzeszów kończy karierę. Siatkarz poinformował kibiców o zakończeniu siatkarskiej przygody na swoim instagramie. 

Na początku stycznia informowaliśmy o powrocie przyjmującego białoruskiego pochodzenia do Asseco Resovii Rzeszów. Dziś siatkarz poinformował kibiców o zakończeniu kariery.

Każda historia ma swój początek

Achrem swoją przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął w Białorusi, gdzie pięciokrotnie zdobywał tytuł mistrza tego kraju. W latach 2001-2005 grał w drużynie Kommunalnik Grodno, a przez kolejne dwa sezony reprezentował barwy Technopribor-Bieła Mohylew. Przełomowy moment w karierze siatkarza nastąpił 2007 roku, kiedy został zawodnikiem zespołu Iraklis Salonik. Z grecką drużyną dotarł do finału Ligi Mistrzów 2008/2009, w którym lepszy okazał się zespół z Trydentu.

Czas na Polskę

Po zdobyciu wszystkich dostępnych laurów w lidze greckiej, przyjmujący postanowił przenieść się do polskiej drużyny. Jego wybór padł na Asseco Resovię Rzeszów. W klubie z Podkarpacia spędził sześć sezonów (2009-2016). Szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców, a Rzeszów stał się jego drugim domem. 5 stycznia 2011 roku otrzymał obywatelstwo polskie, a niecałe dwa tygodnie później uzyskał status zawodnika krajowego. W barwach rzeszowian sięgnął min. trzykrotnie po Mistrzostwo Polski, SuperPuchar Polski w 2013 roku czy srebro Ligi Mistrzów 2015.

Nowy rozdział

Po siedmiu latach spędzonych w rzeszowskiej drużynie Achrem postanowił skierować swoją karierę na nowe tory. Jego wybór padł na turecki klub Halkbank Ankara. Spędził tam jeden sezon, w czasie którego sięgnął po mistrzostwo Turcji. W sezonie 2017-18 postanowił pozostać w Turcji, zmienił natomiast barwy klubowe. Wybrał drużynę Galatasaray SK z siedzibą w Stambule. Nie osiągnął z nią jednak większych sukcesów i rok później wrócił do Polski.

Powrót do domu

W 2018 roku przyjmujący wrócił do gry na polskich parkietach. Podpisał kontrakt z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Nie wystąpił jednak w wielu meczach, ponieważ przeszkodziła mu w tym kontuzja. Po sezonie 2018/19 klub i zawodnik rozwiązali kontrakt za porozumieniem stron. 13 stycznia 2020 strona klubu z Rzeszowa poinformowała o powrocie Achrema do zespołu z Podkarpacia. Dziś na swoim instagramie siatkarz oznajmił, że po ponad dwóch dekadach zawodowej gry kończy karierę. Podkreślił, że jego marzeniem było zakończenie kariery w Rzeszowie, który stał się jego domem i miejscem, w którym założył rodzinę. Podziękował wszystkim, z którymi miał okazję współpracować i rywalizować oraz kibicom:

Dziękuję każdemu, z kim miałem okazję trenować, grać, z kim współpracować czy przeciw komu rywalizować. Kolegom z zespołów, trenerom, menadżerom, sponsorom, pracownikom klubów czy reprezentacji. Dziękuję kochana żona, rodzicom, dzieciom za cierpliwość i wsparcie. Bez Was nic bym nie osiągnął! Dziękuję Wam KIBICE! To Wy dawaliście mi wiele radości, emocji i wsparcia, także w najtrudniejszym momencie mojej kariery. W każdym klubie, w którym grałem czułem Waszą sympatię, a tu w Rzeszowie, stworzyliście mi drugą rodzinę! Dziś zamykam jeden rozdział w życiu. Czas otworzyć nowy… – tymi słowami przyjmujący oficjalnie zakończył swoją przygodę z profesjonalną siatkówką.

W czasie tych kilku lat spędzonych w Polsce przyjmujący z pewnością stał się jednym z najbardziej barwnych i rozpoznawalnych obcokrajowców grających na parkietach PlusLigi.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: www.instagram.com/alekachrem

 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*