Konferencja przed „Gigantami Siatkówki”

Dnia 29.09.2016 roku w Szczecinie w Hotelu Dana odbyła się konferencja dotycząca charytatywnego turnieju „Giganci Siatkówki”, który odbędzie się w najbliższy weekend w szczecińskiej Azoty Arenie.

W konferencji wraz z rodzicami wziął udział Gracjan Książek, który cierpi na wadę serca HLHS. Fundusze, które zostaną zebrane podczas tej edycji turnieju, zostaną przeznaczone na jego operację. W spotkaniu uczestniczyli również: Anna Marczak – dyrektor Hotelu Dana, Radosław Rybak – nowy dyrektor sportowy Espadonu Szczecin, Wojciech Rozdolski – organizator „Gigantów Siatkówki”, Zdzisław Gogol – wiceprezes Espadonu Szczecin oraz Sebastian Świderski – prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

gracjan-z-mama
Gracjan z mamą fot. PolaPar FS

Jako pierwsza zabrała głos Anna Marczak, która mówiła o tym, że Hotel Dana chętnie wspiera inicjatywy miejskie. Wyrażała także dumę, że jest częścią takich wydarzeń siatkarskich

Rzecznik prasowy Espadonu Szczecin Jarosław Marendziak przypomniał przy okazji, że od ostatniego meczu PlusLigi w Szczecinie minęły 4093 dni.

Tym bardziej cieszyć może ranga wydarzenia towarzyszącego inauguracji PlusLigi, czyli turnieju „Giganci Siatkówki”.

Grono wolontariuszy ciągle się powiększa (jednym z nich jest chociażby znany siatkarz Paweł Siezieniewski – przyp. red.). Bardzo się cieszę, że możemy pomóc Gracjankowi. Wierzę, że dołożymy swoją cegiełkę do końcowej kwoty. Każda przysłowiowa złotówka to element tego wkładu własnego kibica do tej bardzo potrzebnej operacji. To kibic jest darczyńcą. My organizujemy tzw. igrzyska, żeby kibic nie tylko zostawił pieniądze. Dajemy mu w zamian widowisko na najwyższym światowym poziomie – mówił Wojciech Rozdolski odnośnie do samego wydarzenia.

Sebastian Świderski grał podczas pierwszej edycji „Gigantów Siatkówki”, która odbyła się w Oleśnicy. Był to jego pierwszy mecz po powrocie do Polski. Reprezentował wtedy barwy ZAKSY Kędzierzyn Koźle, a w tym roku powraca z tym samym klubem, ale w innej roli. – Przyjechaliśmy tu zagrać dobre zawody. To rozpoczęcie ligi, chcemy wypaść jak najlepiej. W każdym spotkaniu będziemy grali z pozycji „bić mistrza”. Mamy drobne problemy personalne, ale wolałbym o tym nie mówić. Będziemy walczyć z przeciwnikiem i ze sobą, nie szukamy już wymówek. Wyjdziemy na boisko, żeby wygrać.

W turnieju Giganci Siatkówki wystąpią dwa utytułowane zespoły PlusLigi oraz mistrz i wicemistrz Niemiec. O atmosferę w czasie jego trwania zadba Marek Magiera, co gwarantuje zabawę na najwyższym poziomie.

Sprzedanych jest już 3000 biletów na pierwszy mecz. Sprzedaż w Szczecinie jest coraz intensywniejsza. Wejściówki będzie można kupić na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania w kasie.

W sobotę pomiędzy dwoma pierwszymi meczami rozgrywanymi w ramach Gigantów Siatkówki na kibiców czekać będzie niespodzianka – pożegnanie Marcina Nowaka. Były dyrektor sportowy Espadonu Szczecin wystąpi w swoim ostatnim tie-breaku, w którym wezmą udział również inni byli reprezentanci Polski, w tym Sebastian Świderski.

Rybak i Rozdolski
Radosław Rybak (z lewej) i Wojciech Rozdolski fot. PolaPar FS

Autor: Pola Iwańczuk
Opracowanie: Karolina Bąkowicz
Źródło: inf. własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*