KMŚ: Zwycięstwo Sady Cruzeiro, PGE Skra Bełchatów na czwartym miejscu

W krakowskiej Tauron Arenie został rozegrany mecz o brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Sadą Cruzeiro. Polska drużyna przegrała 0:3 i tym samym znalazła się poza podium.

Składy drużyn:

PGE Skra Bełchatów: Łomacz, Wlazły, Bednorz, Penczew, Lisinac, Kłos, Piechocki (libero) oraz Janusz, Romać, Ebadipour

Sada Cruzeiro: Leal, Simon, Uriarte, Filipe, Guerra, Isac, Sergio (libero) oraz Rodrigo, Lukinhas (libero)

Początek meczu stał pod znakiem wyrównanej gry. Po stronie Skry jednak pojawiły się problemy z przyjęciem, co pomogło Sadzie w zbudowaniu czteropunktowej przewagi (6:10). Wzrosła ona do pięciu oczek po zablokowaniu ataku Bartosza Bednorza (8:13). Brazylijczycy bardzo pewnie wykorzystywali wszystkie kontry, natomiast bełchatowianie mieli problem z kończeniem akcji, co znalazło swoje odzwierciedlenie w końcowym wyniku seta (19:25).

W drugiej partii impuls drużynie z Brazylii dał swoją dobrą zagrywką Leal – po chwili osiągnęła ona czteropunktowe prowadzenie (4:8). Dużą dynamiką w ataku popisywali się Leal oraz Filipe Ferraz, wobec czego siatkarze z Polski, niekończący swoich pierwszych akcji, byli bezradni – w pewnym momencie tracili sześć (11:17), a nawet siedem punktów (13:20). Ostatecznie przegrali 18:25.

W trzecim secie po zagraniu Robertlandy’ego Simona na tablicy widniał wynik 7:4 na korzyść Sady, zaś po bardzo dobrych atakach Evandro Guerry – 13:7. Błędy po stronie bełchatowian mnożyły się, zaś Milad Ebadipour oraz Mariusz Wlazły bezskutecznie próbowali pobudzić ekipę do walki, przez co ich strata wynosiła po drugiej przerwie technicznej dziewięć oczek (8:17). Wizja czwartego miejsca Skry w KMŚ stała się wyraźna, a po chwili podopieczni Marcelo Mendeza ją przypieczętowali (13:25).

PGE Skra Bełchatów – Sada Cruzeiro 0:3 (19:25, 18:25, 13:25)

Autor: Martyna Ostrowska
Źródło: informacja własna