KMŚ: Złoto dla Diatec Trentino po zwycięstwie z Cucine Lube Civitanova

W finałowym meczu Klubowych Mistrzostw Świata w Częstochowie zmierzyły się  Diatec Trentino Volley i Cucine Lube Civitanova. Z włosko-włoskiego pojedynku zwycięsko wyszli siatkarze z Trydentu wygrywając w czterech setach.

Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze Cucine Lube Civitanova, którzy po autowym ataku Stankievicia prowadzili 5:2. Dobre ataki Rusella i Juantoreny pozwoliły wyjść na prowadzenie Diatec Trentino (8:5). Dzięki świetnej grze Lisinacia w bloku i ataku powiększali oni przewagę (15:11). Blok na Lisinaciu pozwolił Cucine Lube zbliżyć się do rywali (14:15). Dzięki skutecznym atakom Kovacevicia  po raz kolejny odskoczyła drużyna z Trydentu (22:17). Błędy w zagrywce podopiecznych  Gheorghe’a  Cretu odebrały im nadzieję na wygranie premierowej partii.  Piłkę setową zdobył atakiem po bloku Kovacević, a wykorzystał ją Lisinac (25:20).

Drugi set lepiej zaczął się dla Diatec Trentino. Po skutecznym ataku Russela prowadzili oni 6:4. Autowy atak Verattiego pozwolił wyrównać Cucine Lube (6:6). Dzięki dobrym serwisom Simona dwupunktową przewagę zdobyli podopieczni Gheorghe’a  Cretu (11:9). Po dobrych akcjach Juantoreny  i Kovacevicia ponownie doprowadzili do remisu siatkarze Cucine Lube Civitanova (13:13). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt  (18:18). Pierwszą dwupunktową przewagę zdobył Diatec Trentino po autowym ataku Stankievicia. Blok Leala ponownie dał remis (21:21). Świetna gra w bloku podopiecznych Gheorghe’a  Cretu pozwoliła im wyjść na prowadzenie (24:22). Set zakończył się zwycięstwem Cucine po bloku na Russellu (25:22).

Trzecią partię rozpoczęła wyrównana gra obu drużyn. Po dobrym ataku Juantoreny było 7:7. As serwisowy Russella dał prowadzenie Diatec Trentino (10:8). Skuteczne ataki Sokołowa pozwoliły wyrównać Cucine Lube (10:10). Dzięki dobrej grze środkiem drużyna z Trydentu po raz kolejny zdobyła przewagę (16:13). Do wyrównania doprowadził Simon (16:16). W dalszej części seta gra toczyła się punkt za punkt (18:18). Po bloku na Juantorenie prowadzenie uzyskał Diatec Trentino (21:18). Podopieczni Angelo Lorenzetti utrzymali przewagę i wygrali 25:20 obejmując prowadzenie w meczu.

Czwartą odsłonę lepiej rozpoczął Diatec Trentino, którzy po ataku Sokołowa po bloku prowadzili 4:2. Dzięki dobrym zagrywkom Stankovicia wyrównało Cucine Lube (5:5). Po skutecznym ataku Russella prowadzenie objęli siatkarze z Trydentu (9:7). Blok Stankovicia pozwolił wyrównać  podopiecznym Gheorghe’a  Cretu (9:9). Dzięki błędom Verattiego w zagrywce i ataku na prowadzenie wyszedł Diatec Trentino (12:10). Blok Leala dał wyrównanie (14:14). Dobre akcje Konacevica i Russella pozwoliły uzyskać prowadzenie podopiecznym Angelo Lorenzettiego (19:15). Drużyna  z Turynu utrzymała przewagę i zakończyła mecz atakiem Russella z lewego skrzydła (25:18).

Diatec Trentino – Cucine Lube Civitanova 3:1 (25:20, 22:25, 25:20. 25:18).

Cucine Lube Civitanova: Sokołow, Juantorena, Stanković, Leal, Simon, Rezende, Balaso (libero) oraz D’Hulst, Massari, Cantagalli, Cester.

Diatec Trentino: Russell, Vettori, Giannelli, Candellaro, Kovacević, Lisinac, Grebennikov (libero) oraz Van Garderen, Nelli.

Autor: Klaudia Zowczak