KMŚ: Zenit Kazań pierwszym finalistą turnieju

W Krakowie, w pierwszym meczu półfinałowym Klubowych Mistrzostw Świata zmierzyły się ze sobą Zenit Kazań oraz Sada Cruzeiro. Z awansu do finału może cieszyć się drużyna z Rosji, która wygrała 3:0.

Składy drużyn:

Zenit Kazań: Anderson, Wolwicz, Leon, Butko, Gutsaljuk, Michajłow, Wierbow (libero)

Sada Cruzeiro: Leal, Simon, Uriarte, Filipe, Guerra, Isac, Sergio (libero) oraz Fernando, Rodrigo, Rodriguinho

Na początku spotkania prowadzenie szybko objęli zawodnicy z Brazylii (1:4). Bardzo dobra gra Zenitu w bloku oraz kontrze pomogła mu w odrobieniu strat (6:6). Rywalizacja potem była wyrównana, ale w pewnym momencie Rosjanie uciekli na trzy punkty (17:14). Sada zaczęła popełniać coraz więcej błędów, przez co ich rywale prowadzili już 21:17. Nie uchroniło to ich przed emocjonującą końcówką – siatkarze z Brazylii zbliżyli się na punkt (22:21), jednak przegrali seta do 23.

Start drugiej partii toczył się punkt za punkt. Ważnym jej punktem okazał się as serwisowy Wilfredo Leona, dzięki któremu Zenit osiągnął trzypunktową przewagę (8:5). Powiększyła się ona do sześciu punktów po bloku podopiecznych Władimira Alekny oraz punktowej zagrywce Matthew Andersona (14:8). Sada była bezradna wobec wysokiej skuteczności rywala w ataku, a po asie Aleksandra Butki zwycięstwo Zenitu w tej odsłonie meczu stało się praktycznie pewne (22:13). Ostatecznie triumfował do 19.

W trzecim secie, po ataku Andersona z sytuacyjnej piłki oraz udanej kontrze Maksima Michajłowa było 8:5, zaś po bloku Artioma Wolwicza oraz kolejnym zagraniu Michajłowa, tym razem po skosie – 16:11. Wprawdzie Rodrigo Telles czy Robertlandy Simon próbowali swoimi atakami jeszcze pobudzić swoich kolegów z ekipy do walki, jednak nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych siatkarzy z Kazania, którzy wygrali 25:18 i całe spotkanie 3:0, mogąc się cieszyć z awansu do finału KMŚ!

Zenit Kazań – Sada Cruzeiro 3:0 (25:23, 25:19, 25:18)

Autor: Martyna Ostrowska
Źródło: informacja własna