KMŚ: Zdecydowane zwycięstwo Zenitu Kazań z Shanghai Volleyball Club

W drugim dniu rywalizacji w Klubowych Mistrzostwach Świata Zenit Kazań zmierzył się z Shanghai Volleyball Club. Triumfował w trzech setach, a emocje towarzyszyły kibicom jedynie w ostatniej partii. Tym samym drużyna prowadzona przez Władimira Aleknę nadal wiedzie prym w tabeli grupy B.

Składy drużyn:

Zenit Kazań: Anderson, Wolwicz, Leon, Butko, Samojlenko, Michajłow, Werbow (libero) oraz Alekno, Aleksiew, Krotkow (libero), Gutsaliuk, Pantelejmonienko

Shanghai Volleyball Club:
Gu, Zhang C, Zhan, Jiang, Zhang B, Zhang Z, Ren (libero) oraz Zhong, Wang

Pierwszy set już od początku był pokazem siły drużyny z Kazania – po bloku Maksima Michajłowa na Chenie Zhangu było już 6:1. Przede wszystkim błędy rywala z Szanghaju spowodowały, że przewaga Rosjan wzrosła do siedmiu punktów (11:4). Podopieczni Władimira Alekny byli bardzo skuteczni w kontrach, zaś pewnym punktem w drużynie był Michajłow, co dało Zenitowi zwycięstwo do 15.

Początek drugiej partii był już o wiele bardziej wyrównany – atak Weijuna Zhonga dał Chińczykom remis (5:5). Przełomowym okazał się atak z przechodzącej piłki Aleksandra Butki, który pozwolił drużynie z Kazania odskoczyć na trzy punkty (11:8). Po ataku Maksima Michajłowa było już 15:9, zaś niedługo potem po zagraniu Nikity Aleksiejewa – 23:13. Ten sam siatkarz zakończył również tego seta, wygranego przez Zenit do 16.

Trzecią odsłonę meczu Rosjanie zaczęli od prowadzenia 4:0. Atak Maksima Pantielejmonienki dał im potem pięć oczek przewagi (13:8). Strata zawodników z Szanghaju, dobrze przyjmujących oraz skutecznych na środku siatki stopniała do dwóch punktów (16:14), jednak ich rywale zachowali  stoicki spokój, triumfując do 21 i w całym spotkaniu 3:0.

Zenit Kazań – Shanghai Volleyball Club 3:0 (25:15, 25:16, 25:21)

Autor: Martyna Ostrowska