KMŚ: Cucine Lube Civitanova zwycięża w trzech setach

W drugim spotkaniu zmagań grupy A w Klubowych Mistrzostwach Świata zmierzyły się zespoły Sada Cruzeiro i Cucine Lube Civitanova. Zwycięsko z tego spotkania wyszła drużyna z Włoch pokonując swojego rywala w trzech setach.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry z obu stron, w początkowej fazie spotkania żadna z drużyn nie zdołała uzyskać znaczącej przewagi (7:7). Świetna zagrywka Tsvetana Sokolova i udany blok Enrico Cestera zapewniła włoskiej ekipie trzy „oczka” przewagi (13:10). Również na drugiej przerwie technicznej prowadzenie mieli siatkarze Cucine Lube Civitanova (16:14). W polu serwisowym po raz kolejny świetnie zaprezentował się Tsvetan Sokolov, zawodnicy przeciwnej drużyny popełniali za to w tym elemencie sporo błędów (22:17). Uzyskana wcześniej przewaga w zupełności wystarczyła drużynie z Włoch do objęcia prowadzenia w spotkaniu (25:21).

W preludium drugiej partii prowadzenie zespołowi z Maceraty ponownie zapewnił skuteczny blok, który zatrzymał atak Leala Hidalgo (4:1). Włosi dominowali nad Brazylijczykami w każdym siatkarskim elemencie, co doskonale odzwierciedlał wynik (10:5). Już do końca partii obraz gry się nie zmienił, zespół brazylijski nie zdołał znaleźć „antidotum” na świetną grę rywala, grając jednocześnie poniżej oczekiwanego poziomu (21:11). Cucine Lube Civitanova zwycięża również w drugiej partii (25:16).

Trzecia odsłona rozpoczęła się podobnie do pierwszej, obie ekipy kończył swoje akcje, przez co wynik oscylował w granicach remisu (2:2). Nie trwało to jednak długo, gdyż w bloku ponownie pokazał się Cestera, a po ataku Leala piłka wylądowała poza boiskiem (8:6). W środkowej fazie seta podopieczni Giampaolo Medei skutecznie utrzymali swoją dobrą grę, dzięki czemu na prowadzeniu schodzili na drugą przerwę techniczną (16:14), niestety ten fragment gry przyniósł zespołowi z Maceraty również straty, w postaci urazu Dragana Stankovicia. Mimo kontuzji jednego z podstawowych zawodników Cucine Lube Civitanova nie straciła koncentracji i pewnie wygrała trzeciego seta (25:18), jak i całe spotkanie 3:0.

Sada Cruzeiro – Cucine Lube Civitanova 0:3 (21:25, 16:25, 18:25)