Klub z Zawiercia z nowym szkoleniowcem

Jurajscy Rycerze podpisali dwuletni kontrakt z nowym trenerem. Igor Kolaković ma zastąpić na stanowisku Dominika Kwapisiewicza. 

Igor Kolaković to postać niewątpliwie rozpoznawalna w siatkarskim świecie. Jako zawodnik występował na pozycji rozgrywającego i co ciekawego reprezentował barwy zaledwie dwóch klubów – Budućnost Podgorica oraz Partizan Belgrad. Po zakończeniu kariery zawodniczej Kolaković od razu zdecydował się spróbować swoich sił jako trener. 

Szkoleniowiec swoje pierwsze trenerskie kroki stawiał w klubie, w którym zakończył swoją karierę. Przez jedenaście lat bowiem kierował pracą Budućnost Podgorica. Już po roku wspólnej pracy odniósł z zespołem pierwszy sukces i zdobył wicemistrzostwo Jugosławii. W późniejszych latach dołożył jeszcze Puchar Jugosławii. W 2002 roku klub z Podgoricy zdobył pierwsze w historii mistrzostwo Jugosławii. W 2008 roku szkoleniowiec zrezygnował z pracy w klubie, by w całości poświęcić się reprezentacji Serbii. Wprawdzie już dwa lata wcześniej dołączył do sztabu trenerskiego, jednakże w 2008 został już pierwszym trenerem.

Serbowie pod wodzą Kolakovicia zdobyli brązowy medal mistrzostw świata (2010), a w 2011 dołożył mistrzostwo Europy. W latach 2010-2012 z sukcesami prowadził ACH Volley Lublana. Reprezentacja Serbii wraz z Kolakoviciem wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w 2012, a w 2013 roku ponownie zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy. Kolaković następnie zrezygnował z pracy z reprezentacją Serbii i podjął się roli szkoleniowca AS Cannes. W 2017 roku ponownie zdecydował się na pracę z reprezentacją, tym razem padło jednak na Irańczyków. Zdobył z nimi brąz Pucharu Wielkich Mistrzów, wygrał igrzyska azjatyckie i mistrzostwa Azji. Jego przygoda z tą reprezentacją zakończyła się na awansie igrzyska do Tokio. 

Trener Igor Kolaković podpisał z Aluronem Virtu CMC Zawiercie kontrakt na dwa lata. Jak przyznaje, początkowo nie miał zbyt dużej wiedzy na temat klubu z Zawiercia. Jednakże, gdy tylko dowiedział się o nim parę istotnych szczegółów, podjął wyzwanie i od nowego sezonu rozpocznie przygodę z Jurajskimi Rycerzami. 

Autor: Julia Białasik
Źródło: aluronvirtucmc.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*