Kawika Shoji zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów

Kawika Shoji w sezonie 2018/2019 wystąpi w barwach Asseco Resovii Rzeszów, będzie to także jego pierwszy sezon na plusligowych parkietach. Rozgrywający związał się z rzeszowskim klubem dwuletnim kontraktem. 

Urodzony w Honolulu, Kawika Shoji swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Outrigger Canoe Volleyball Club. W ciągu swojej kariery występował między innymi w SCC Berlin, Arkasie Spor Izmir, Lokomotiwie Nowosybirsk oraz Gi Group Monza. Rozgrywający ma na swoim koncie wiele sukcesów klubowych, został trzykrotnie Mistrzem Niemiec, wywalczył także trzecie miejsce w Mistrzostwach Turcji i Rosji oraz zdobył brązowy medal Ligi Mistrzów w 2015 roku.

Kawika Shoji jest wielokrotnym reprezentantem Stanów Zjednoczonych. Ze swoją kadrą wygrał m.in. Puchar Panamerykański (2012), Ligę Światową (2014) i Puchar Świata (2015). W 2016 roku wraz z reprezentacją USA wywalczył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich.

Kawika Shoji jest drugim nowym rozgrywającym Asseco Resovii Rzeszów, wcześniej bowiem z klubem kontrakt podpisał Rafael Redwitz.

Autor: Angelika Golubek
Źródło: inf. własna, assecoresovia.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*