Karol Kłos nie założy w tym sezonie koszulki z orłem na piersi

Vital Heynen nie próżnuje i powoli przygotowuje się do nadchodzącego sezonu reprezentacyjnego. Odbywa spotkania z potencjalnym sztabem trenerskim, siatkarzami oraz dziennikarzami. Chce być jak najlepiej przygotowany na pierwsze zgrupowanie, które planuje już 9 maja.

Nowy trener jest już po około trzydziestu rozmowach z potencjalnymi zawodnikami. Wybrał się nawet do Ankary, by osobiście spotkać się i porozmawiać z Bartoszem Kurkiem oraz Dawidem Konarskim. Trener wspomniał, że na ostateczne deklaracje przyjdzie jeszcze czas, dotychczasowe rozmowy polegały jedynie na bliższym zapoznaniu się z zawodnikami.

Karol Kłos poinformował już jednak trenera, że w tym sezonie chce odpocząć od kadry narodowej i nie założy koszulki z orłem na piersi. Oznacza to, że nie pomoże drużynie obronić złota mistrzostw świata, który wywalczył z drużyną przed czterema laty.
– Poinformował mnie, że już dawno zdecydował, iż chce w tym sezonie odpocząć od reprezentacji. Potrzebuje przerwy. Nie namawiałem go, bo to jest jego decyzja. Szanuję ją i nie będę nalegać. Jestem zdania, iż w reprezentacji muszą grać ci, którzy tego naprawdę chcą – wyjaśnił w rozmowie Vital Heynen.

Sezon nie oszczędzał tego zawodnika, zmagał się on z chorobą, a od czasu poprzednich mistrzostw, w których brał udział, narzekał na drobne kontuzje i problemy zdrowotne. Dla przypomnienia, w tamtym roku, ten sam zawodnik, za pomocą mediów społecznościowych poinformował kibiców i dziennikarzy, że nie dokończy sezonu reprezentacyjnego. Tuż po Lidze Światowej wydał oświadczenie i nie powrócił już do Spały na zgrupowanie. Na razie Kłos jest jedynym zawodnikiem, który zdecydował się w tym roku odpocząć od reprezentacji Polski.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*