Karol Butryn wylądował na Podkarpaciu

Karol Butryn podpisał kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów. Atakujący przeniósł się na Podkarpacie z Radomia, gdzie spędził rok swojej siatkarskiej kariery. 

Atakujący swoją karierę rozpoczął w klubie z Siedlec. Spędził tam jeden sezon 2014/2015. Następnie przeniósł się do GKS-u Katowice. Na Śląsku zadomowił się na tyle, że reprezentował barwy tego zespołu aż przez cztery lata 2015/2019. Następnym krokiem w jego karierze były przenosiny do Radomia. Tam siatkarz spędził rok 2019/2020. Po przerwanym przez koronawirusa sezonie, Butryn zdecydował się na zmianę. Od września będzie zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. Atakujący podpisał roczny kontrakt.

Siatkarz był wyróżniającą się postacią Cerrad Enea Czarnych Radom. Aż pięciokrotnie został wybrany MVP meczu. We wszystkich spotkaniach zdobył łącznie 430 punktów. Dzięki temu zajął drugie miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników PlusLigi. W klasyfikacji najlepiej atakujących oraz zagrywających również uplasował się na drugiej pozycji. Butryn to dwudziestosiedmioletni atakujący, który urodził się w Puławach. Zanim trafił do KPS-u Siedlce, reprezentował barwy Avii Świdnik oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (Młodej Ligi)

Klub z Rzeszowa zakontraktował już rozgrywającego Fabiana Drzyzgę oraz przyjmującego Klemena Cebulja. Rozstał się natomiast z atakującym Zbigniewem Bartmanem i Damianem Schulzem, środkowym Bartłomiejem Lemańskim, przyjmującym Nicholasem Hoagiem i Nicolasem Marechalem. W przyszłym sezonie, w barwach rzeszowskiego klubu nie będzie już grał Kawika Shoji, oraz libero Luke Perry. Swoją siatkarską karierę zakończył Alek Achrem. Nie rozstaje się on jednak z Asseco Resovią Rzeszów. Od przyszłego sezonu będzie pełnił rolę drugiego trenera zespołu. 

Autor: Julia Białasik
Źródło: assecoresovia.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*