Kanada ostatnim uczestnikiem Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Kanada została oficjalnie ostatnim uczestnikiem tegorocznego Memoriału Wagnera. Sytuacja w tym roku jest o tyle wyjątkowa, że skład tej imprezy jest dokładnie taki sam jak w zeszłym roku.

XVI Memoriał będzie okazją do rewanżu za zeszłoroczną imprezę, kiedy to triumfowali Polacy. Drugi raz w historii zatem wszyscy uczestnicy są z czołowej dziesiątki światowego rankingu FIVB (Polska – 3, Rosja – 4, Kanada – 6, Francja – 9). Wielu zawodników z reprezentacji Kanady jest dobrze znanych naszym PlusLigowym kibicom, dzięki występom w polskiej lidze. To: Sharone Vernon-Evans (ONICO Warszawa), Justin Duff (Espadon Szczecin), Blake Scheerhoorn (Indykpol AZS Olsztyn), Jason De Rocco (Jastrzębski Węgiel), Tyler Sanders i Bradley Gunter (Trefl Gdańsk).

Podopieczni Antigi wystąpią na tej imprezie po raz trzeci. Oprócz zeszłorocznej edycji, występowali również w 2006 roku (IV Memoriał), kiedy to impreza rozgrywana była w Olsztynie, Iławie i Ostródzie. Kanada zajęła wtedy trzecie miejsce. Również dla Kanadyjczyków będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, gdzie Antiga na pewno będzie chciał ze swoją drużyną sprawić niespodziankę.

Autor: Julia Białasik
Źródło: fundacjawagnera.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*