Kamil Droszyński nowym rozgrywającym PGE Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów pochwaliła się nowym rozgrywającym, którym jest Kamil Droszyński. Jest on wychowankiem Chemika Bydgoszcz, gdzie też grał do 2013 roku. Następne lata spędził grając w SMS PZPS Spale, gdzie dalej rozwijał swoje umiejętności. Wraz z klubem ze Spały odniósł wiele zwycięstw oraz zdobył wiele nagród takich jak: Mistrzostwo Polski Kadetów (2014), Wicemistrzostwo I ligi (2016), Mistrzostwo Europy (2015) oraz Mistrzostwo Świata (2015). Na dwóch ostatnich turniejach otrzymał wyróżnienie dla najlepszego rozgrywającego.

Wielką przygodą dla Droszyńskiego był również jego transfer w 2016 roku do belgijskiej drużyny Lindemans Aalst, gdzie spędził rok. Kolejnym krokiem w jego karierze był tym razem polski klub Cerrad Czarni Radom, gdzie także grał przez rok.

Sezon w Radomiu uważam za udany. Może nie do końca, kiedy spojrzymy na miejsce w tabeli, na którym go zakończyliśmy, ale ja jestem zadowolony. Na samym początku kontuzja Dejana Vincicia dała mi szansę występu w szóstce przez całą pierwszą rundę. W tym czasie dużo się nauczyłem, w pewnym stopniu na pewno jeszcze dojrzałem, starałem się wykorzystać jak najlepiej szansę, która się pojawiła. Patrząc więc z perspektywy czasu, cieszę się, że w zeszłym roku zdecydowałem się na przejście do Czarnych Radom. Jest to klub dobrze zorganizowany i mający ogromne ambicje sportowe. Na pewno ten ostatni sezon będę wspominał bardzo dobrze – podkreśla.

Wraz z nowym sezonem czekają go nowe wyzwania oraz możliwość do dalszego rozwoju i nauki, gdyż będzie miał szansę uczyć się od reprezentanta Polski – Grzegorza Łomacza.

– Przez dwa ostatnie sezony współpracowałem ze świetnymi rozgrywającymi. W tym nadchodzącym, po raz kolejny będę miał okazję uczyć się od bardzo doświadczonego zawodnika, jakim jest Grzegorz Łomacz. Na pewno będę wykorzystywał wszystkie wskazówki, jakie otrzymam, żeby być coraz lepszym i cały czas się rozwijać.

Autor: Kamila Walczak
Źródło: skra.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*