Kaczmarek zawodnikiem wicemistrza Polski

Po tym jak z klubu odszedł Maurice Torres, ZAKSA potrzebowała znaleźć nowego, podstawowego atakującego. Wybór padł na Łukasza Kaczmarka.

Kaczmarek przez ostatnie trzy sezony bronił barw Cuprum Lubin, które walczyło raczej o miejsca w środku tabeli. Był jednak podstawowym zawodnikiem swojej drużyny, z którą ostatecznie zajął 7. miejsce. Siatkarz był drugim najlepszym punktującym PlusLigi, jego gra zaowocowała powołaniem do reprezentacji. W ubiegłym sezonie aż ośmiokrotnie był wybierany najlepszym zawodnikiem spotkania. Teraz przyszła pora o walkę o zdecydowanie wyższe cele, nie tylko w Polsce.

Bardzo się cieszę, bo dla mnie możliwość reprezentowania barw tak mocnego klubu, jakim jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, jest ogromnym wyróżnieniem. Miałem inne oferty, zarówno z Polski, jak i zagranicy, jednak uznałem że gra w Kędzierzynie-Koźlu będzie najlepszym wyborem dla mnie – powiedział siatkarz.

– Na pewno będzie to wyzwanie i coś nowego, ponieważ grałem do tej pory przez trzy lata w Cuprum Lubin i tam była walka gdzieś w środku stawki, a tutaj będziemy walczyć o mistrzostwo Polski i inne trofea na arenie międzynarodowej. Także bardzo się z tego cieszę i obiecuję, że podejmę tę rękawicę i zrobię wszystko, aby z ZAKSĄ zajść jak najdalej – dodał zawodnik.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*