Kacper Wasilewski: Cieszę się, że mogłem występować w jednej z najlepszych lig w Europie

Drużyna Cerrad Czarni Radom rozgrywki w sezonie 2017/2018 zakończyła na 10. miejscu. Po spotkaniu udało nam się porozmawiać z libero radomskiej drużyny – Kacprem Wasilewskim.

VolleyFlash: Byliście konsekwentni i pokonaliście Zawiercie 3:0. Jak podsumujesz ten mecz?
Kacper Wasilewski:
Jeśli chodzi o mecz zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Założeniem było wygranie tego meczu i granie złotego seta. Wygraliśmy mecz, złotego seta nie udało się wygrać. Trudno taki jest sport.

VF: Na zakończenie sezonu zajmujecie 10 miejsce. Jest to dla Ciebie satysfakcjonujący wynik czy liczyłeś na więcej?
KW:
Na pewno przed sezonem zakładaliśmy, że zajmiemy o wiele lepsze miejsce. Chyba każdy tak myślał. Aczkolwiek patrząc na cały sezon, na to ile przeszliśmy, przez kontuzje i inne czynniki miejsce nie jest złe, chociaż tak jak mówię liczyliśmy na więcej.

VF: Przez cały sezon miałeś okazję trenować ze starszym kolegą – Dustinem. Dużo się od niego nauczyłeś?
KW:
Tak, Dustin jest bardzo doświadczonym, bardzo dobrym libero. Co najważniejsze – chce pomagać. Chce pomagać młodym. Mnie pomagał bardzo dużo i mentalnie i sportowo także dziękuję mu za to.

VF: To Twój pierwszy sezon w PlusLidze. Jakie masz odczucia? Co możesz o nim powiedzieć?
KW:
Cieszę się, że mogłem występować w jednej z najlepszych lig w Europie. Dużo nie pograłem, ale na pewno bardzo dużo się nauczyłem. Muszę trenować, trenować i pokazać się jeszcze z lepszej strony w następnym sezonie.

VF: Dostałeś kilka szans od trenera by wejść na boisko. Jak oceniasz swoje występy?
KW:
Ciężko ocenić takie wejścia, ale na pewno  chciałbym zapomnieć o meczu z Katowicami. Ostatnio jednak udało mi się wejść na boisko w spotkaniu z Zawierciem i uważam, że całkiem nieźle zagrałem patrząc na to, że przesiedziałem cały sezon. Ciężko jest mi podsumować taki sezon, za dużo nie grałem, liczę na więcej szans w przyszłym sezonie.

VF: W zeszłym sezonie w Młodej Lidze grałeś na pozycji przyjmującego. Skąd w PlusLidze zmiana na pozycję libero?
KW:
Po pierwsze na pewno warunki fizyczne. Po drugie dostałem taką szansę grania w pierwszym zespole Radomia. Trochę się zastanawiałem, ale to też nie trwało długo. Po sezonie też myślałem czy nie przejść na tę pozycję. Jak dostałem tę propozycję od Cerrad Czarni Radom to się nawet długo nie zastanawiałem tylko ją przyjąłem.

VF: Jakie masz plany na kolejny sezon?
KW:
Trenować, trenować, uczyć się i trochę więcej pograć.

Rozmawiała: Natalia Bąk, volleyflash.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*