Już dziś losowanie par ćwierćfinału Pucharu Polski

Już dziś poznamy pary ćwierćfinału Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn. O godzinie 17:30 odbędzie się ich losowanie, które kibice będą mogli oglądać na żywo na oficjalnym profilu PlusLigi na Facebooku.

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 23 stycznia, a wystąpi w nich osiem drużyn. Zagrają w nich dwa zwycięskie zespoły rundy wstępnej V oraz 6 najlepszych klubów po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi sezonu 2018/2019. Ekipy, które uplasowały się na miejscach 1-4 są już rozstawione i nie wezmą udziału w losowaniu. Poprzez losowanie poznamy pary meczowe ćwierćfinałów. Drużyny rozegrają po jednym meczu, a zwycięzcy awansują do Rundy Finałowej Pucharu Polski. Gospodarzami spotkań będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych oraz zespoły wyżej sklasyfikowane po pierwszej rundzie fazy zasadniczej rozgrywek PL sezonu 2018/2019.

Rozstawieni:
1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2. ONICO Warszawa
3. Jastrzębski Węgiel
4. Cerrad Czarni Radom

Dolosowywani:
5. Aluron Virtu Warta Zawiercie
6. PGE Skra Bełchatów
7. Stal Nysa/ KS Lechia Tomaszów Mazowiecki (mecz 16 stycznia w Nysia)
8. MKS ślepsk Suwałki/ BBTS Bielsko-Biała (mecz 16 stycznia w Suwałkach)

Do meczów z drużynami rozstawionymi wg diagramu rozgrywek PPM 2019 zostaną dolosowane, z jednego wspólnego koszyka drużyny, które po zakończeniu I rundy fazy zasadniczej rozgrywek PL sezonu 2018/2019 zajęły miejsca 5 i 6 oraz dwie drużyny, zwycięzcy z rundy V wstępnej PPM 2019 wg następującej kolejności:

1. Do meczu nr 19 z drużyną ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

2. Do meczu nr 22 z drużyną ONICO Warszawa

3. Do meczu nr 21 z drużyną Jastrzębski Węgiel

4. Do meczu nr 20 z drużyną Cerrad Czarni Radom

Drużyny, które zwyciężą awansują do Rundy Finałowej i utworzą półfinałowe pary meczowe zgodnie z diagramem rozgrywek. Zwycięzcy meczów awansują do finału Pucharu Polski. Turniej finałowy odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 26-27 stycznia 2019 roku, półfinały 26 stycznia, finał 27 stycznia.

Źródło: plusliga.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*