Jastrzębski Węgiel triumfuje w Turnieju Giganci Siatkówki

Turniej Giganci Siatkówki zakończył się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla. Bełchatowianie przegrali po tie-breaku i uplasowali się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce zajęła ekipa z Warszawy.

Mecz lepiej rozpoczął się dla drużyny z Jastrzębia. Już na początku zbudowali sobie oni trzypunktowe prowadzenie. Z lewego skrzydła skutecznie zagrał Ebadipour. Jastrzębianie wpadli w siatkę. Kampa zdołał przechytrzyć Skrę na siatce. Katić zagrał skutecznie z lewego skrzydła 11:10. Kłos pewnie skończył ze środka. Jastrzębianie posłali zabójczą zagrywkę. Skra zdołał jedynie przebić na drugą stronę, co wykorzystał Szymura. Ebadipour zepsuł zagrywkę. Huber zdobył punkt z przesuniętej krótkiej 16:18. Bucki obił blok PGE Skry. Kłos uratował trudną akcję i skończył piłkę ze środka. Kampa zagrał ze skrzydła. Jastrzębianie wypracowali sobie pięciopunktową przewagę 17:22. Bieniek zepsuł swoją zagrywkę, ale chwilę później punkt dla Skry zdobył Kłos 19:23. Bełchatowianie próbowali jeszcze ratować sytuację, ale ostatecznie to Jastrzębski Węgiel dość pewnie wygrał pierwszą partię. 

Bucki rozpoczął od mocnej zagrywki. Długą akcję rozstrzygnęli na swoją korzyść jastrzębianie, piłka po ataku Ebadipoura nie wylądowała bowiem w boisku. Po chwili jednak siatkarz się zrehabilitował się 4:3. Katić dodał od siebie jeszcze asa serwisowego. Petković został zatrzymany przez Gladyra i Fornala. Ebadipour przepchnął się na stronę rywala. Długą akcję ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęli jastrzębianie, Fornal skończył ze skrzydła. Petković pokazał siłę w ataku. Bucki odpłacił się tym samym 14:11. Bełchatowianie za to swoją dobrą grą zdołali wyjść na aż sześciopunktowe prowadzenie. Kłos posłał skrót, a cała akcja zakończyła się atakiem Katicia. Skra powiększyła swoją przewagę do dziesięciu punktów 23:13. Gladyr zagrał skuteczną krótką. Drugą partię zakończył na korzyść bełchatowian Huber. 

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej gry 2:2. Katić skontrował ze skrzydła. Kampa nie zdołał obrobić ataku. Fornal zagrał szybko ze skrzydła. Wiśniewski posłał asa serwisowego, dzięki czemu jego drużyna wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Cichosz-Dzyga skutecznie zaatakował. Ebadipour zagrał mocno, choć Popiwczak próbował jeszcze ratować tę piłkę. Petković został zablokowany przez Cichosza-Dzygę. Skra złapała wiatr w żagle, co spowodowało, że na tablicy wyników pojawił się remis 13:13. Cichosz-Dzyga zagrał skutecznie ze środka. Kampa coraz śmielej rozgrywał piłkę do tego zawodnika. Ebadipour posłał piłkę w aut. Szybko jednak Skra wzięła się w garść i już po chwili bełchatowianie tracili zaledwie dwa punkty. Ostatecznie jednak set padł łupem Jastrzębskiego Węgla, a zakończył go Szymura. 

PGE Skra Bełchatów czwartą partię rozpoczęła z wysokiego „C”. Szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie 5:2. Jastrzębianie szybko jednak odrobili stratę i doprowadzili do remisu. Łomacz zepsuł zagrywkę. Ebadipour zagrał mocno ze skrzydła. Szymura zaatakował mocno z lewej strony. Petković zagrał daleko w aut. Bełchatowianom nie udało się utrzymać piłki w grze, Katić za późno zorientował się, gdzie leci piłka. Ebadipour wybrał bardzo techniczne zagranie i oszukał przeciwników. Bucki zagrał mocno z prawej strony, co ponownie doprowadziło do remisu 19:19. Huber skończył piłkę ze środka. Mimo mocnej zagrywki Buckiego, Katić perfekcyjni przyjął serwis. Huber dołożył jeszcze asa serwisowego. Wiśniewski zagrał po prostej w aut, ale po rękach Kłosa. Po chwili jednak Kłos dołożył atak ze środka. Fornal przestrzelił piłkę, a seta zakończył Ebadipour, wypychając piłkę po bloku.

Tie-break rozpoczął się lepiej dla ekipy z Jastrzębia. Z drugiej linii pewnie zagrał Ebadipour. Petković został soczyście zgaszony 3:5. Szybko przewaga jastrzębian urosła do aż trzech punktów. Wiśniewski zepsuł zagrywkę. Ebadipour za to ustrzelił Popiwczaka. Po przerwie zepsuł jednak zagrywkę 7:10. Szymura zagrał w aut i nie zdołał dotknąć bloku. Niestety Huber posłał piłkę w siatkę. Fornal ponownie posłał piłkę w aut. Sędziowie odgwizdali nieczyste odbicie po stronie Jastrzębskiego Węgla. Szumura technicznym zagraniem zakończył Turniej Giganci Siatkówki.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (20:25, 25:15, 21:25, 25:23, 14:16)

PGE Skra Bełchatów: Filipiak, Kłos, Katić, Ebadipour, Petković, Łomacz, Huber oraz Piechocki (libero), Milczarek (libero)
Jastrzębski Węgiel: Bucki, Wiśniewski, Kampa, Wawrzyńczyk, Gladyr, Cichosz-Dzyga, Szymura oraz Popiwczak (libero)

MVP: Tomasz Fornal

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*