Jastrzębski Węgiel nie pojawi się na meczu w Trydencie! Kluby nie doszły do porozumienia

Podczas dzisiejszej, porannej konferencji prasowej, prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol oficjalnie poinformował, że zawodnicy nie pojawią się na meczu w Trydencie. Na ten moment grozi to oddaniem meczu walkowerem. W takiej sytuacji trzy punkty powędrują do zespołu Trentino Volley.

Prezes Jastrzębskiego Węgla poinformował, że klub nie doszedł do porozumienia z włodarzami klubu Trentino Volley. Po stronie polskiego klubu nie stanęła także Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej. W związku z szalejącą epidemią koronawirusa zespół z Jastrzębia-Zdroju chciał przełożyć spotkanie lub rozegrać je na neutralnym gruncie. Klub gotowy był także na to, by oba spotkania odbyły się poza halami zainteresowanych zespołów. Prezesowi udało się nawet załatwić zastępczą halę na terenie Austrii, przeprowadził on bowiem rozmowę z zarządcą hali, który wyraził zgodę. Klub wystosował oficjalne pismo zarówno do swoich rywali jak i do CEV, jednakże prośba polskiego zespołu spotkała się z odmową.

Początkowo nie odnotowano żadnych przypadków zakażenia koronawirusem w rejonie Trydentu, jednak aktualnie są potwierdzone przypadki. Władze klubu, jak i sami siatkarze zaniepokojeni panującą sytuacją bali się wyruszyć na mecz do Włoch. Zdają sobie sprawę, że jakiekolwiek objawy zakażenia gwarantują dwutygodniową kwarantannę na terenie Włoch, co skutecznie wyeliminowałoby ich z walki w PlusLidze. Co warto wspomnieć Jastrzębski Węgiel w polskiej lidze walczy o najwyższe cele, a na swoją obecną pozycję pracował cały sezon. Dodatkowo władze klubu oraz zawodnicy decyzję o niepojawieniu się we Włoszech argumentują faktem posiadania rodzin oraz małych dzieci, które nie powinny być narażone na potencjalne zarażenie.  

Prezes Adam Gorol, podczas porannej konferencji prasowej, przekazał iż nadal liczy na to, że CEV zadecyduje o przełożeniu meczu. W takiej sytuacji spotkanie mogłoby się normalnie odbyć, a polski zespół nie byłby ukarany walkowerem. Na ten moment CEV nie przewiduje tylko żadnych kar finansowych. Co warte dodania, nawet w przypadku braku zmiany decyzji Jastrzębski Węgiel nadal ma szansę na awans. W następnym meczu musiałby jednak wygrać mecz 3:0 lub 3:1, a ponadto rozegrać na swoją korzyść złotego seta. Na ten moment mecz zaplanowany jest niezmiennie na 5 marca, na godzinę 20:30 w hali zespołu Trentino Volley.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*