Jakub Ziobrowski nowym siatkarzem zespołu LUK Politechnika Lublin

Pierwszoligowy zespół z Lublina wzmacnia swoje szeregi. Do składu LUK Politechniki Lublin dołączył Jakub Ziobrowski.

W ostatnich dniach zespół z Lublina poinformował kibiców o zmianach w sztabie szkoleniowym drużyny. Pozycję pierwszego trenera objął Dariusz Daszkiewicz. Jak się okazało – nie jest to jedyna zmiana. Szeregi drużyny wzmocni Jakub Ziobrowski – młody zawodnik grający na pozycji atakującego.

W ostatnich miesiącach Ziobrowski był zawodnikiem drużyny VERVA Warszawa Orlen Paliwa. Początku sezonu nie może jednak zaliczyć do udanych, ponieważ zmagał się wtedy z kontuzją. Obecnie zawodnik jest w pełni zdrowy i gotowy do walki o awans do PlusLigi z nowym zespołem. Oprócz występów w stołecznej drużynie Ziobrowski reprezentował barwy Cuprum Lubin (2018-2020) oraz Cerrad Czarni Radom (2016-2018). W karierze juniorskiej atakujący odnosił liczne sukcesy – ma na swoim koncie złoto Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy.

Zakontraktowanie zawodnika, który na konkretnej pozycji wyzwoli dodatkową motywację i podniesie poziom rywalizacji to kolejny bardzo ważny element naszego planu awansu do PlusLigi, który założyliśmy z dużym wyprzedzeniem – wyjaśnia Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Politechniki Lublin.

Zarówno zawodnik jak i zarząd lubelskiego klubu optymistycznie patrzą na współpracę w nadchodzących miesiącach.

Jestem bardzo ambitny i wierzę, że ciężką pracą przyczynię się do awansu. Liczę, że w Lublinie szybko osiągnę swój optymalny poziom sportowy i mentalny. Uważam, że gra dla LUK Politechniki będzie dla mnie także okazją do siatkarskiego rozwoju – mówi Jakub Ziobrowski.

LUK Politechnika Lublin zajmuje obecnie 2. miejsce w rozgrywkach TAURON 1. Ligi.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: lpkslublin.pl

 

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*