Jakub Turski podpisał nowy kontrakt z Jastrzębskim Węglem

W najbliższym sezonie PlusLigi Jakub Turski nadal będzie reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla. Klub przedłużył kontrakt z młodym zawodnikiem.

Jakub Turski jest wychowankiem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Występując w niej udało mu się wywalczyć brązowy medal Mistrzostw Polski kadetów (2015), srebrny medal mistrzostw Polski juniorów (2016), złoty medal w Młodej Lidze (2016) oraz złoty medal mistrzostw Polski juniorów (2017).

W połowie sezonu 2016/2017 z powodu kontuzji Wojciecha Sobali, zawodnik dołączył do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla.

Z przyjemnością informujemy, że nasz Klub przedłużył kontrakt z Jakubem Turskim. Nowa umowa z młodym środkowym będzie obowiązywać na najbliższy sezon z możliwością jej prolongaty o kolejny rok.

– Było dla mnie ważne, by z tym zawodnikiem kontynuować współpracę rozpoczętą w trakcie minionego sezonu. Kuba jest młody, dobrze nastawiony do pracy, ma już określoną sportową „jakość”. Będziemy starali się podnieść jego umiejętności, zarówno pod względem technicznym oraz taktycznym – mówi Ferdinando De Giorgi, trener Jastrzębskiego Węgla.

Z kolei Jakub Turski przyznał, że praca ze szkoleniowcem jastrzębian jest dla niego dobrą lekcją. – Bardzo zależało mi na tym, by przedłużyć umowę z Jastrzębskim Węglem. Praca z takim szkoleniowcem jak Ferdinando De Giorgi jest ogromnym wyróżnieniem i myślę, że mogę się od niego wiele nauczyć. Klub ma duże aspiracje, skład zespołu jest bardzo silny, są spore szanse na walkę o medale. Będę sumiennie pracował i liczę na swoje szanse w nadchodzącym sezonie.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: jastrzebskiwegiel.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*