Jakub Kochanowski: Jest to dla mnie szczególne trofeum

W środę odbył się mecz o Superpuchar Polski, a w starciu o trofeum lepsi okazali się przyjezdni. PGE Skra Bełchatów pokonała Trefl Gdańsk w trzech partiach. Po spotkaniu udało nam się porozmawiać z nowym środkowym bełchatowskiej drużyny, Mistrzem Świata, Jakubem Kochanowskim.

Angelika Golubek, Volleyflash.pl: Gratulacje zwycięstwa. W cały spotkaniu to wy dominowaliście na boisku, co możesz powiedzieć o tym meczu?

Jakub Kochanowski: Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie na wysokim poziomie. Praktycznie wszystkie elementy naszej gry zafunkcjonowały tak jak powinny i dzisiaj byliśmy lepsi. Jakbym miał wybrać jeden aspekt, w którym okazaliśmy się bardzo dobrzy to nie potrafię. We wszystkich elementach siatkarskich byliśmy dobrzy, a chyba wszyscy wiedzą na czym polega siatkówka.

Superpuchar jest Twoim pierwszym trofeum zdobytym w nowym klubie, jest dla Ciebie z tego powodu ważny?

Tak, jest to dla mnie szczególne trofeum, ponieważ był to taki mój pierwszy poważny sprawdzian w tym klubie. Jednak gra o coś, o trofeum a nie tylko o ligowe punkty zawsze jest pod większą presją i troszeczkę ważniejsze, a my zmobilizowaliśmy się najlepiej w tym sezonie właśnie na taki mecz i to jest bardzo dobry prognostyk na przyszłość.

Kolejne spotkanie zagracie już w sobotę, a Waszym przeciwnikiem będzie Indykpol AZS Olsztyn, Twój były klub. Będzie to dla Ciebie szczególny mecz?

Będzie to dla miłe zagrać przeciwko mojej byłej drużynie, w której gra bardzo dużo znajomych twarzy i sporo dobrych kolegów. Myślę, że to będzie ciężkie spotkanie, przede wszystkim dlatego, że w Olsztynie rozgrywa Paweł Woicki, który jest bardzo dobrym zawodnikiem na swojej pozycji. Na pewno nie będzie się łatwo grało przeciwko tej drużynie. Mam nadzieję, że jak zagramy tak jak dzisiaj to również wygramy.

Jest to Twój pierwszy sezon w Bełchatowie, dlaczego zdecydowałeś się akurat na przejście do PGE Skry Bełchatów?

Nie ma za tym jakiejś wielkiej historii, po prostu uważałem, że to jest najlepsze miejsce dla mnie i dlatego tutaj przyszedłem.

Jakie masz cele na ten sezon?

Główne cele na ten sezon to aby wygrywać każdy następny mecz, a co za tym idzie zdobywać każde kolejne trofeum. Dużo trofeów jest do wzięcia w tym sezonie, a ja mam nadzieję, że wywalczymy je wszystkie i tak ten sezon się potoczy.

Zostałeś niedawno Mistrzem Świata, jest to dla Ciebie ogromny sukces. Co możesz powiedzieć o tym turnieju?

Bardzo się cieszę, że zostałem Mistrzem Świata. Same Mistrzostwa były bardzo dobrze zorganizowane, ciężko żeby było inaczej, bo to jednak czempionat globu. Wątpię żeby organizatorzy takich imprezy zaliczali jakieś wpadki, także bardzo dobrze wspominam ten turniej. Wszystkie mecze na Mistrzostwach były bardzo ciężkie, szczególnie te od drugiej fazy turnieju. Jak dla mnie zdecydowanie najcięższym spotkaniem był półfinał przeciwko USA, a w finale już było trochę łatwiej, ale my graliśmy taką siatkówkę, że moglibyśmy wygrać z każdym.

Dziękuję za rozmowę.
Dla volleyflash.pl rozmawiała Angelika Golubek.

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*