Jakub Bucki przedłużył kontrakt z Jastrzębskim Węglem

Atakujący, który z zespołem z Jastrzębia Zdroju związał się przed rozpoczęciem tego sezonu, postanowił przedłużyć kontrakt z klubem. Będzie on bronić barw Jastrzębskiego Węgla do końca sezonu 2019/2020.

Prezes zarządu klubu, Adam Gorol sam przyznał, że pozostanie w klubie Buckiego bardzo go cieszy: „Jest to bardzo dobra informacja dla naszego Klubu. Przede wszystkim dlatego, że – jak wiemy – nie jest łatwo o wartościowego drugiego atakującego przy nazwisku Dawid Konarski. Kuba podjął to wyzwanie w tym sezonie i swoją postawą na boisku udowodnił, że może być godnym następcą dla dwukrotnego mistrza świata. Dlatego cieszę się, że będzie on reprezentował barwy naszego Klubu także w kolejnym sezonie.”

Zadowolenia z trwającego jeszcze sezonu nie kryje sam zawodnik: „Przyjście do Jastrzębskiego Węgla traktowałem jako sprawdzian, czy dam radę funkcjonować w tak dobrym zespole. Myślę, że póki co zdałem ten egzamin. Zostaję w drużynie, z czego bardzo się cieszę.” Koleżeński, pracowity, „perfekcyjny gracz” – w takich słowach natomiast o Buckim wypowiedział się trener Santilli.

W swojej karierze atakujący bronił już barw KPS-u Siedlce (2011-2013 oraz 2016-2017), słowackiego VK Slavia Svidnik (2013/2014) oraz BBTS-u Bielska-Białej (2017-2018).

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: jastrzebskiwegiel.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*