Indykpol AZS Olsztyn zamknął okienko transferowe

AZS Olsztyn oficjalnie zakończył budowanie drużyny na przyszły sezon. Dzisiaj klub pochwalił się ostatnimi nazwiskami, które dopisał do składu.

Sebastian Warda, Kuba Urbanowicz i Mateusz Poręba – tak nazywają się ostatni zawodnicy, których zakontraktowaniem pochwalił się olsztyński AZS. 

Sebastian Warda występować będzie na pozycji środkowego. W swoim dorobku zapisał występy w Jokerze Piła (2008-2009), BBTS Bielsko-Biała (2009-2011), ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (2011-2012), Effectorze Kielce (2012-2013), MKS Będzin (2013-2016) czy Aluron Virtu Warta Zawiercie. Ostatni sezon spędził w ONICO Warszawie, a od jesieni postanowił występować w rodzinnym Olsztynie. Siatkarz podpisał z klubem roczny kontrakt.

Kuba Urbanowicz, który występuje na pozycji przyjmującego jest wychowankiem AZS. W 2010 roku reprezentował olsztyński klub w Młodej Lidze, a rok później zadebiutował w rozgrywkach PlusLigi. Urbanowicz może pochwalić się grą także w innych klubach. W swoim dorobku ma występy w Camperze Wyszków, Ślepsku Suwałki, Cerradzie Czarni Radom. Ostatni sezon Kuba spędził w KPS Siedlce.

Mateusz Poręba jako jedyny z tej trójki nie reprezentował jeszcze barw Olsztyna. Swoją karierę siatkarską zaczynał w TS Sokół Tuchów. Kolejny etapem były przenosiny do AKS Resovii Rzeszów. Tam Poręba w 2016 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Kadetów, a w minionym sezonie wraz z kolegami stanął na najniższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski Juniorów.

Środkowy jest również jedną z czołowych postaci reprezentacji Polski do lat 20Obecnie przebywa w Spale, gdzie wraz z biało-czerwonymi przygotowują się do turnieju barażowego kwalifikacji Mistrzostw Europy U20.

Z ekipą Indykpolu AZS Olsztyn związał się trzyletnią umową.

Zakontraktowanie tych zawodników zamyka okienko transferowe klubu. Z drużyną będzie również trenował młody przyjmujący – Dawid Sokołowski.

Skład Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2018/2019:

Rozgrywający: Paweł Woicki, Radosław Gil
Przyjmujący: Robbert Andringa, Marcel Lux, Siergiej Kapelus, Jakub Urbanowicz, Dawid Sokołowski
Środkowi: Miłosz Zniszczoł, Paweł Pietraszko, Sebastian Warda, Mateusz Poręba
Atakujący: Jan Hadrava, Mateusz Kańczok
Libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: indykpolazs.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*