Indykpol AZS Olsztyn wygrywa z BBTS-em Bielsko-Białą

Początek spotkania zdecydowanie wyrównany, naszpikowany akcjami punkt za punkt (pierwszy na korzyść bielszczan).  Przez moment na prowadzenie (8:6) udało się wyjść gościom, dzięki błędom Hadravy (autowej zagrywki oraz przekroczeniu linii trzeciego metra). AZS szybko jednak odrobił dwupunktową stratę ponownie doprowadzając do remisu. Przy stawce 16:16 zdobytej dzięki skutecznemu blokowi olsztynian, oddali oni punkt rywalom autową zagrywką Rousseauxa. Z kolei autowa zagrywka Tarasowa, pozwoliła wyrównać na 19:19. Pod koniec seta fani mogli zobaczyć świetny atak z prawego skrzydła Kochanowskiego, który jednak chwilę później wykonał zagrał na aut. Pierwsza piłka setowa dla BBTS-u Bielska-Białej zakończona na ich korzyść, zapewniła im wygraną (23:25).

Drugi set ponownie rozpoczęty od pierwszego punktu dla BBTS-u, na prowadzenie 7:5 wyszli jednak gospodarze – między innymi skutecznym atakiem Hadravy oraz Andringa ze środka. Akademicy z łatwością utrzymywali przewagę do połowy spotkania, wypracowując sobie całkiem wysoką różnicę punktów dobrymi atakami i blokami np. Sieka, Hadravy czy Kochanowskiego (14:7). Bielszczanie jednak dzielnie walczyli o punkty atakami Gacy (14:8) i Krikuna (17:11). Z dużym zapasem punktów drugą partię wygrali gospodarze (25:13) asem serwisowym Andringi.

Trzecia część spotkania rozpoczęta zagrywką Peacocka dostarczyła pierwszy punkt, klasycznie już, gościom. Szybko jednak obie drużyny wróciły do walki punkt za punkt. Do remisu 5:5 świetnymi akcjami pochwalić się mogli Kochanowski (as serwisowy), Hadrava (atak z prawego skrzydła) i Woicki (skuteczny blok). Później jednak olsztynianie minimalnie wyszli na prowadzenie dzięki atakom Hadravy i Rousseauxa, z czasem udało się ją jednak powiększyć do 19:10. As serwisowy Plińskiego i atak autowy Sieka pozwoliły podnieść tą różnicę o kolejne dwa punkty. Skuteczny blok Scheerhoorna i Akademicy wygrywają pewnie 25:11.

Czwarta partia rozpoczęta już na korzyść gospodarzy. Skuteczny blok Tarasowa i autowy atak Hadravy dały prowadzenie gościom (2:4). Olsztynianie – nabierając rozpędu – zaczęli odrabiać punkty doprowadzając do remisu 6:6 skutecznym blokiem Plińskiego, z kolei as serwisowy Rousseauxa dał im prowadzenie 8:6. Autowy atak Andringi ponownie wznowił walkę ‚punkt za punkt’, toczoną niemal do końca spotkania. Na prowadzenie wyszedł skutecznie jednak Indykpol AZS Olsztyn. Atak Hadrava i spotkanie kończy się wynikiem 3:1.

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (23:25, 25:13, 25:11, 25:23)

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Żurek (L) , Pliński, Andringa, Kochanowski, Woicki, Rousseaux, Scheerhoorn, Buchowski.

BBTS Bielsko-Biała: Macionczyk, Siek, Tarasow, Bucki, Czauderna (L), Janeczek, Krikun, Piotrowski, Peacock, Tarasow, Cedzyński, Gaca.

MVP: Jakub Kochanowski

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: opracowanie własne