Indykpol AZS Olsztyn przedłużył kontrakt z Santillim

Roberto Santilli zostaje w Olsztynie – taką informacją podzielili się z kibicami władze miejscowego klubu. Pochodzący z Włoch szkoleniowiec z pewnością poprowadzi Indykpol także w przyszłym sezonie.

Santilli ma na swoim koncie współpracę z licznymi klubami. Przygodę z trenowaniem rozpoczął w 1991 r. od drużyn młodzieżowych, w późniejszym czasie obejmował także stanowiska szkoleniowca zespołów z Maceraty oraz Odincowa. Wśród polskich sympatyków siatkówki dał się znać jako trener Jastrzębskiego Węgla, z którym udało mu się wywalczyć srebrny medal i Puchar Polski.

Ekipę z Olsztyna Roberto Santilli trenuje od bieżącego sezonu, a dziś jego kontakt został przedłużony o kolejny rok. Trener wyraził duży entuzjazm związany z kontynuowaniem pracy w tym klubie, a także zdradził główny cel swojej dalszej misji.

– Jestem zadowolony z podpisania nowego kontraktu. Uwielbiam Olsztyn, ludzi tutaj żyjących i osoby, które tworzą klub. Każdy trener, oprócz wyników sportowych, chciałby zbudować dobrą atmosferę. Taka jest filozofia naszej pracy, jak i całego sportu. Dlatego postawiłem sobie również cel, aby sprawić, by każdy z zawodników czuł się dobrze na boisku, jak i poza nim. Cieszę się, że będę mógł swoją pracę kontynuować również w kolejnym sezonie.

Autor: Dominika Perykasza
Źródło: indykpolazs.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*