IBB Polonia razem z Arsenalem

Miniony tydzień był intensywny dla IBB Polonii Londyn. Oprócz normalnego cyklu treningowego i sobotniego sparingu z Team Essex, stołeczny klub wziął udział w targach budowlanych. Drużyna, w najbliższym czasie również nie zwolni tempa. W weekend, 3-5 listopada, zagra w europejskich parkietach.

W dniach 25-26 października delegacja obecnego mistrza Anglii w piłce siatkowej, dzięki uprzejmości swojego sponsora – IBB Builders Merchants, była obecna na London Build Expo. Prestiżowe targi budowlane są wydarzeniem cyklicznym, integrującym środowisko biznesowe, w którym co roku uczestniczy tysiące osób, zarówno wystawców, jak i gości. W tegorocznej edycji, oprócz przedsiębiorców branżowych, były obecne dwa kluby sportowe. Obok wyróżniającej się w siatkarskiej Super 8 – IBB Polonii Londyn, swoje stoisko miał słynny, grający w Premier League, klub piłkarski – Arsenal Londyn. Dla obu drużyn, udział w targach był okazją do promowania sportu oraz możliwości biznesowych, jakie on daje. Poza rozmowami na temat marketingu i reklamy, sponsoringu czy inwestycji w udziały, obecni siatkarze, pokazali namiastkę swoich sportowych umiejętności. Reprezentanci aktualnego mistrza Anglii nawiązali wiele biznesowych kontaktów, które być może pomogą zrealizować wyznaczone, na najbliższe lata, cele.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tegorocznej edycji targów London Build i promować na nich nasz sport oraz działania klubu. Była to świetna okazja do przekazania, szerokiej gamie odbiorców, informacji o możliwościach inwestycji w udziały IBB Polonii i tworzenia pierwszej profesjonalnej drużyny siatkarskiej, oraz szeroko pojętej siatkówki 2.0, w Anglii – skomentował prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

Z kolei, w sobotę, 28 października zawodnicy pod okiem trenera Piotra Grabana rozegrali na wyjeździe, sparingowe spotkanie z Team Essex i pokonali gospodarzy 2:3 (31:29; 23:25; 25:23; 24:26; 10:15). Mecz był etapem przygotowań do rozgrywek o Puchar NEVZA, na które drużyna wyruszy już w czwartek, 2 listopada.

Od 3 do 5 listopada odbędzie się faza grupowa rozgrywek. IBB Polonia Londyn swoje mecze rozegra w Danii, a pierwszy z nich odbędzie się w piątek (o godzinie 19.00 lokalnego czasu). Na inaugurację podejmie gospodarzy – duński klub Ishøj Volley. Następnego dnia zmierzy się z Ballklub Trosmø z Norwegii. Transmisje meczów będzie można obejrzeć online, a dokładne informacje na ten temat pojawią się wkrótce na stronie klubowej IBB Polonii lub na Facebook’u IBB Polonii. Awans do finału rozgrywek jest największym wyzwanie a zarazem celem, wyznaczonym przez Londyńczyków na sezon 2017/18.

Rozgrywki o Puchar NEVZA skierowane są do klubów siatkarskich krajów nordyckich oraz Estonii, Litwy, Łotwy i Wielkiej Brytanii (pierwszeństwo udziału mają obecni mistrzowie wymienionych krajów). Rozgrywki odbywają się na zasadach regulowanych przez Europejską Federację Piłki Siatkowej (CEV). W tym roku w turnieju bierze udział dziewięć zespołów męskich, które rywalizować będą w dwóch etapach – fazie grupowej i finałowej. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy (po trzy drużyny w każdej). Cztery najlepsze z nich awansują do finału, który odbędzie się 26-28 stycznia 2018 r.

Źródło: Informacja prasowa

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*