Holendrzy muszą szukać nowego trenera

Trener MKS Będzin nie jest już szkoleniowcem kadry Holandii. Gido Vermeulen schodzi ze stanowiska i szuka nowych wyzwań.

Gido Vermeulen w czasie swojej kariery trenerskiej prowadził reprezentację Holandii juniorów i seniorów, współpracował  z holenderską i hiszpańską reprezentacją kobiet. Był też szkoleniowcem klubów z tych krajów.

Do jego największych sukcesów należy brązowy medal mistrzostw Europy 2004, a także czwarte miejsce w mistrzostwach świata z holenderską kadrą juniorów. Z żeńską reprezentacją Holandii trafił do finału II dywizji World Grand Prix w 2014 roku, a siatkarki z Neapolu pod jego przywództwem wywalczyły Puchar CEV. Z siatkarzami Vermeulen zajął 9. miejsce w mistrzostwach Europy we Włoszech i Bułgarii w 2015 roku, a także 3. miejsce w II dywizji Ligi Światowej w 2016 i 4. w 2017 roku.

Od lutego 2018 jest trenerem MKS-u Będzin. W dniu wczorajszym na swoim Twitterze poinformował o odejściu z kadry.

„Od mistrzostw świata siatkarek 1994 pełniłem różne funkcje w reprezentacjach Holandii. Skończyliśmy na dobrym 8. miejscu MŚ 2018. Dziękuję wszystkim ludziom, którzy wspierali mnie przez te lata. Pora na nowe wyzwania”.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: Twitter/opracowanie własne

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*