György Grozer: Myślę o powrocie do Polski w każdym sezonie

Po dwóch meczach fazy grupowej Niemcy prowadzą w grupie B LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017, a ważną rolę w tym sukcesie miała największa gwiazda zespołu György Grozer. Niemiecki atakujący po meczu z Czechami opowiedział nam czemu po kilku latach zdecydował się na powrót do reprezentacji, o wielkim szacunku jakim darzy polskich kibiców oraz o marzeniach o powrocie do PlusLigi! 

Volleyflash.pl: Najpierw wygrana z Włochami, teraz kolejne, bardzo pewne zwycięstwo, czy w ogóle spodziewaliście się aż tak dobrego początku?

György Grozer: Było bardzo żeby coś takiego osiągnąć na samym początku, ponieważ mamy naprawdę bardzo młody zespół. Jest to więc dla nas ogromnie trudne, ponieważ większość tych młodych zawodników nie grała jeszcze w turniejach na tak wysokim poziomie. Nawet nie wiem czy spodziewaliśmy się tak dobrego początku, ale pracowaliśmy ciężko i dobrze, chłopacy są zmotywowani i bardzo skoncentrowani.

Wielu niemieckich kibiców przyjechało do was tutaj do Szczecina, czy to wsparcie wiele dla was znaczy?

Tak, to zawsze miłe, kiedy mamy tu swoich przyjaciół. Berlin jest bardzo blisko Szczecina, więc my tylko cieszymy się z tego, czerpiemy z tego radość i wspaniale, że nasi kibice przyjechali nas wspierać.

Minęło już sporo lat odkąd nie grasz już w Resovii, a jednak polscy kibice nadal świetnie cię pamiętają, miło to widzieć?

Powiem szczerze, że za każdym razem, kiedy mogę przyjechać tu do Polski czuję ogromny respekt do ludzi, którzy dostrzegają jaką pracę wykonujemy, a kibice są po prostu niesamowici. Bardzo się z tego cieszę i teraz, kiedy znów mam okazję tu być.

Czy rozważałeś powrót do polskiej ligi?

Myślę o powrocie w każdym sezonie, powrót do Polski jest moim marzeniem. Musimy jednak zobaczyć jak to będzie, bo jest z tym trudno, ponieważ nie dostawałem ciekawych ofert, ale jest to moje wielkie marzenie, żeby tu wrócić. 

Trzy lata temu tutaj w Polsce zdobyliście brąz mistrzostw świata, teraz mając na uwadze, że tak dobrze wam idzie, być może znów uda się coś wywalczyć, może polska ziemia znowu będzie wam sprzyjać?

Mamy szczęście, bo nawet znowu zagramy w Katowicach! Jak najbardziej cały czas o tym pamiętamy, jak tylko przyjeżdżamy do Polski, ten wspaniały brązowy medal i spróbujemy to teraz powtórzyć, tylko że z odmłodzonym zespołem.

Jeśli już mowa o Mistrzostwach Świata, na te w przyszłym roku niestety nie zdołaliście się zakwalifikować, to dość spore rozczarowanie?

Tak, jak najbardziej. Nie jest to miłe, ale trudno, taki jest sport, zobaczymy co nam dalej przyszłość przyniesie.

Kilka lat temu zdecydowałeś się zakończyć swoją reprezentacyjną karierę, ale jednak wróciłeś, dlaczego?

Dlatego że Andrea Giani zaproponował mi, żebym wrócił (śmiech). Bardzo go szanuję, jest to taka osoba, której się nie odmawia. Niegdyś wielki zawodnik, teraz trener zapytał mnie czy chcę wrócić i musiałem się zgodzić.

Dla volleyflash.pl rozmawiała Anna Biernacka

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*