Gromadowski: Z każdym kolejnym turniejem będzie lepiej

30-letni atakujący, Marcel Gromadowski to doświadczony zawodnik, który swoje siatkarskie umiejętności rozwijał na boiskach ligi polskiej, włoskiej, francuskiej, greckiej i tureckiej. W obecnym sezonie dołączył do PGE Skry Bełchatów. W krótkiej rozmowie, przeprowadzonej podczas X Memoriału im. Z. Ambroziaka, opowiedział nam o początkach swojej przygody w bełchatowskim zespole.

Volleyflash.pl: Niedawno dołączyłeś do PGE Skry Bełchatów. Jak układa się Twoja gra w tym zespole?

Marcel Gromadowski: Generalnie jest OK. Natomiast nie jestem jeszcze w pełni zadowolony ze swojej formy.
Czuję, że jest jeszcze trochę do poprawienia, ale pracujemy ciężko i myślę, że z każdym kolejnym turniejem, a potem w meczach ligowych, w Lidze Mistrzów i każdym innym typie rozgrywek będzie coraz lepiej. Ale na dzień dzisiejszy jeszcze tej formy troszkę mi brakuje.

Dzisiejszy turniej to forma sparingu. Zarówno Skra, jak i inne drużyny nie dysponują jeszcze swoimi pełnymi składami.

Ale to niestety któryś turniej z rzędu, w którym nie wygrywamy tego co powinniniśmy. Co prawda gramy częściowo drugą szóstką, ale to żadne wytłumaczenie. Praktycznie wszyscy zawodnicy już grali w pierwszych składach w różnych klubach i uważam, że mogliśmy zaprezentować się trochę lepiej.

Jak układa się Twoja współpraca z trenerem Falascą?

Powiem krótko – współpracuje mi się z nim normalnie. Jestem zadowolony.

Jak przyjęli Cię w drużynie pozostali zawodnicy?

Póki co dla większości z nas to pierwszy sezon w Bełchatowie. Współpracujemy ze sobą dopiero dwa miesiące, poznajemy się. Większość chłopaków znałem już wcześniej – z parkietów ligowych, ze słyszenia. Spotykamy się codziennie na treningach, wieczorami czasem gdzieś wychodzimy i powoli integrujemy się ze sobą.  Ale – tak jak mówiłem – to dopiero drugi miesiąc, a poza tym wszystkich tu z nami jeszcze nie ma.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Rozmawiała Anna Kołakowska.

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*