Grahasm Vigrass zmienia klub

Po roku spędzonym w ONICO Warszawa Graham Vigrass zmienia barwy klubowe. Od przyszłego sezonu będzie reprezentował Jastrzębski Węgiel.

Kanadyjski środkowy swoją przygodę z ligą europejską rozpoczął we francuskim Argas de Sète (2013-2014). Następnie spędził sezon w Arkas Spor Izmir (2015-2016). Potem przez dwa lata reprezentował Berlin Recycling Volley (2016-2018), po czym przeniósł się do ONICO Warszawa.

O transferze Kanadyjczyka wypowiedział się trener Jastrzębskiego Węgla – Graham ma wszystko, by podnieść jakość na pozycji środkowego w naszej drużynie. Ma spore doświadczenie i imponuje, jeśli chodzi o siatkarskie umiejętności środkowego. Ma wszystko – serwis, blok oraz atak. W mojej opinii jest to jeden z najlepszych środkowych w polskiej lidze. Dlatego nie ukrywam swojej radości z faktu, że będziemy mieć w drużynie tak wysokiej klasy środkowego. Jeśli chcemy walczyć o najwyższe cele, potrzeba nam graczy na najwyższym poziomie. A on całkowicie odpowiada tego rodzaju oczekiwaniom. Ponadto, uważam, że jest dobrze zmotywowany do gry u nas. Graham lubi Polskę, dobrze się tutaj czuje i realizuje się w tym, co robi. Jestem pewny, że będzie dla nas absolutnie wartościowym zawodnikiem – powiedział Roberto Santili

Środkowy w swojej karierze klubowej zdobył Puchar Tunezji oraz mistrzostwo Tunezji w 2015 roku, mistrzostwo Niemiec (2017, 2018), brązowy medal mistrzostw Turcji oraz w ubiegłym sezonie wicemistrzostwo Polski. Zajął również trzecie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Afryki w 2015 roku.

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: jastrzebskiwegiel.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*