GKS Katowice znalazł nowego trenera

Niedawno informowaliśmy, że z posadą trenera ekipy z Katowic pożegnał się Piotr Gruszka, który włożył wiele serca w budowanie tego zespołu. Zarząd kluby znalazł już następcę. Zostać ma nim, bardzo dobrze znany w siatkarskim środowisku, pięćdziesięciojednoletni Dariusz Daszkiewicz. 

Nowy trener ekipy z Katowic to dobrze znana, wszystkim ludziom z siatkarskiego świata, postać. Wychował się w Tomaszowie Mazowieckim i tam też stawiał swoje pierwsze kroki jako siatkarz. W kolejnych latach poświęcił się już całkowicie pracy jako trener. Rozpoczął ją w AZS Rafako Racibórz. Później przez wiele lat pracował w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Ma za sobą pracę reprezentacją kadetów oraz juniorów, z którymi zdobywał medale na różnych imprezach. Jego dalsza kariera została obrała kierunek na Kielce. Wraz z Fartem Kielce awansował z II do I ligi, a następnie do PlusLigi. Z kielecką siatkówką był związany przez dziesięć lat, prowadząc w międzyczasie reprezentację Polski do lat 23.

Po raz kolejny, zarząd klubu stawia na polskiego szkoleniowca. Wierzy, że ekipa z Katowic, przy pomocy trenera Daszkiewicza będzie w stanie namieszać w PlusLidze. Zwłaszcza, że Daszkiewicz zna już realia pracy w naszej lidze. Dodatkowo zaznaczają, że rok przerwy pracy w PlusLidze, pozwoli Daszkiewiczowi wejść w drużynę ze zdwojoną mocą. – Kontynuujemy to, co rozpoczęliśmy trzy lata temu, a więc stawiamy na polską myśl szkoleniową. Budujemy drużynę niemal od podstaw, w związku z tym postanowiliśmy dać szansę trenerowi Daszkiewiczowi, który po sezonie nieobecności w PlusLidze jest spragniony emocji na najwyższym szczeblu i może wiele wnieść do zespołu. Chcemy, aby drużyna reprezentująca barwy GKS-u Katowice była jak najlepsza i jestem przekonany, że dzięki trenerowi Dariuszowi Daszkiewiczowi taka będzie. Współpraca już układa się bardzo dobrze i mam nadzieję, że tak będzie nadal. Umowa obowiązuje na rok, ale z chęcią ją przedłużymy, jeśli wszystko będzie przebiegać po naszej myśli”. – powiedział dyrektor sekcji siatkówki GKS Katowice Dariusz Łyczko.

Wraz z ogłoszeniem nazwiska trenera poznaliśmy również pozostałych członków sztabu szkoleniowego. Prawą ręką Daszkiewicza będzie Grzegorz Słaby, statystyką zajmie się Damian Musiak, a fizjoterapeutą został Grzegorz Rzetecki. Nieznane jest tylko nazwisko trenera przygotowania fizycznego, ale ma zostać ono podane już wkrótce.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*