Flávio Gualberto nowym zawodnikiem Aluron Virtu CMC Zawiercie

Nowym członkiem Jurajskiej Armii został Flávio Gualberto. Brazylijski środkowy podpisał roczny kontrakt z drużyną z Zawiercia.

Flávio Gualberto na swoim koncie ma min. zwycięstwo w Pucharze Świata czy tytuł najlepszego środkowego mistrzostw Ameryki Południowej. Karierę rozpoczynał od gry w młodzieżowej drużynie Minas Tênis Clube. W sezonie 2012/13 został wypożyczony i przez rok reprezentował barwy Olympico Club. Po powrocie z wypożyczenia wrócił do gry Minas Tênis Clube – został włączony do pierwszej drużyny i wraz z kolegami sięgnął po srebrny medal klubowych mistrzostw Ameryki Południowej 2013.

W sezonie 2019/20 siatkarz zaczął reprezentować barwy SESC/Rio de Janeiro. Po 21. kolejkach Superligi klub siatkarza zajmował 3 miejsce w tabeli. Od 2015 roku stanowi stały punkt seniorskiej reprezentacji Brazylii. Początkowo występował w mniej istotnych spotkaniach, jednak od 2019 roku przebił się do pierwszej kadry. Wraz z drużyną narodową sięgnął min. po Puchar Świata 2019, Mistrzostwo Ameryki Południowej 2019 czy zwycięstwo w Memoriale Wagnera 2019.

Dziś zarząd Aluronu Virtu CMC Zawiercie potwierdził informację o grze brazylijskiego środkowego w barwach jurajskich rycerzy. Siatkarz nie kryje zadowolenia na myśl o gry w Polsce:

Gdy tylko dostałem ofertę, od razu przystąpiliśmy do rozmów. Negocjacje nie były długie. Polska to wspaniały kraj, a PlusLiga jest jedną z trzech najmocniejszych lig na świecie – mówi brazylijski środkowy. – Na dodatek dowiedziałem się, że tutejsi kibice są najbardziej żarliwi w całym kraju – dodaje Flávio Gualberto.

Kontrakt środkowego będzie obowiązywał przez rok w sezonie 2020/21.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: aluronvirtucmc.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*