Finał ME U-18 nie dla Polaków!

W sobotni wieczór polscy siatkarze zmierzyli się z Włochami w półfinale ME U-18. Po dramatycznym tie-breaku podopieczni Michała Bąkiewicza musieli uznać wyższość rywali.

Rywalizację w tegorocznych mistrzostwach Europy kadetów polscy siatkarze rozpoczęli w fazie grupowej. Ich rywalami w pierwszej części turnieju były reprezentacje Czech, Niemiec i Białorusi. Początkowo polscy kadeci mieli zmierzyć się również z Francją i Rosją, jednak zespoły te zrezygnowały z gry z powodu pandemii koronawirusa. Rozgrywki grupowe reprezentanci biało-czerwonych zakończyli na pierwszym miejscu zdobywając przy tym komplet punktów. Drużyny z Czech i Niemiec musieli uznać wyższość Polaków w trzech setach, natomiast zespół Białorusi urwał polskim kadetom jednego seta. W grupie II grały drużyny z krajów takich jak Włochy, Turcja, Belgia i Bułgaria (Słowacja i Finlandia wycofały się). Do półfinału awansowały drużyny z Włoch i Bułgarii.

Po udanej fazie grupowej apetyt na zwycięstwo w całym turnieju z pewnością wzrósł. Polscy kadeci zmierzyli się w półfinale z reprezentacją gospodarzy. Po pięciosetowym pojedynku z reprezentacją Włoch biało-czerwoni musieli uznać wyższość rywali. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom, jednak w końcówce to Włosi zachowali więcej zimnej krwi.

Włochy – Polska 3-2 (25:22, 16:25, 25:13, 20:25, 15:13)

W drugim półfinale Czechy wygrały z Bułgarią, i mają szansę obronić tytuł wicemistrzowski sprzed dwóch lat. Polacy o brązowy medal zagrają o 17:00. Transmisja na YouTube Włoskiej Federacji Piłki Siatkowej.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: Informacja własna