Fabian Drzyzga zadecydował o swojej klubowej przyszłości

Rozgrywający reprezentacji Polski postanowił zostać w Lokomotiwie Nowosybirsk na kolejny sezon. O decyzji zawodnika poinformowali Jerzy Mielewski i Marcin Lepa za pośrednictwem kanału „Prawda Siatki”.

O klubowej przyszłości Drzyzgi spekulowano już od dawna. Przede wszystkim był łączony z Asseco Resovią Rzeszów, ale też pojawiały się plotki o podpisaniu umowy z jakimś brazylijskim klubem.

W obecnym sezonie, siatkarze Lokomitiwu Nowosybirsk pod wodzą Bułgara Płamena Konstaninowa wywalczyli 7. miejsce w rosyjskiej Superlidze. Oczekiwania wobec drużyny były na pewno większe, gdyż w poprzednim sezonie zespół stanął na ostatnim stopniu podium w walce o medale, a także był finalistą Pucharu Rosji.

Fabian Drzyzga swoją siatkarską karierę rozpoczął jako junior w AZS-ie Olsztyn, gdzie wywalczył srebrny medal w Mistrzostwach Polski Młodzików. W latach 2008-2012 był zawodnikiem AZS-u Częstochowa. Przez kolejny sezon grał w AZS-ie Politechnice Warszawskiej. Największe sukcesy klubowe święcił z Asseco Resovią Rzeszów, w której występował przez cztery sezony. Jako zawodnik rzeszowskiego klubu ma na koncie Superpuchar Polski 2013, srebrny medal Ligi Mistrzów 2015, Mistrzostwo Polski 2015, a także srebrny i brązowy medal tych rozgrywek. W sezonie 2017/2018 grał w Greckiej Lidze Siatkówki A1 w Olympiakosie Pireus, z którym świętował zwycięstwo w Pucharze Ligi Greckiej i Mistrzostwach Grecji.

Fabian Drzyzga jest też dwukrotnym Mistrzem Świata (2014, 2018) i brązowym medalistą Mistrzostw Europy 2011. Z reprezentacją wywalczył także trzy złote i jeden brązowy medal Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

W uhonorowaniu jego wybitnych sukcesów w piłce siatkowej, w 2014 roku prezydent RP Bronisław Komorowski nadał mu Złoty Krzyż Zasługi. Po obronieniu tytułu Mistrza Świata w 2018 roku, prezydent Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: polsatsport.pl/inf. własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*