Ekipa Wilfredo Leona zdobywcą Pucharu Włoch

Do wczorajszego starcia o tak cenne trofeum stanęła Sir Safety Conad Perugia z Cucine Lube Civitanową. W składzie ekipy z Perugii nie zabrakło Wilfredo Leona. Pięciosetowa walka zakończyła się zwycięstwem podopiecznych trenera Bernardiniego.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla siatkarzy Cucine. Pomimo prowadzenia na pierwszych przerwach technicznych (odpowiednio: 8:5, 8:6) górę i tak brał zespół De Giorgiego. Na kolejnych przerwach różnica punktówa była taka sama (14:16, 13:16), jednak z czasem Cucine powiększyło przewagę i ostatecznie wygrało dwa pierwsze sety do dwudziestu jeden. Kolejne trzy części spotkania były już niemal „pod dyktando” zespołu z Perugii. „Bycie górą” na przerwach technicznych, w połączeniu z rywalem bliskim zwycięstwa zaowocowały zaciętymi końcówkami setów. Zakończył się one książkowym dwupunktowym prowadzeniem, przy czym trzecia partia rozegrana została na przewagi.

MVP spotkania został Wilfredo Leon, który odnotował 38 udanych ataków, a na 13 celnych zagrywek zdobył 3 asy. Statystycznie w przyjęciu obie ekipy wypadły podobnie (odpowiednio 45 i 44%). Atak lepiej prezentował się po stronie zespołu trenera Bernardiniego (60%, przy 52% rywali). Lepiej poradzili sobie oni również w bloku (11 udanych, Perugia – 9). W polu serwisowym zwycięzcy także byli gorsi. Wykonali 84 celne zagrywki, natomiast przeciwnik 92.

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova 3:2 (21:25, 21:25, 26:24, 25:23, 15:13)

Sir Safety Conad Perugia: Piccinelli, Ricci, Hoag, Della Lunga, Seif, Leon, Lanza, Galassi, Colaci (L), Atanasijevic, De Cecco, Podrasscanin

Cucine Lube Civitanova: Sokolov, Kovar, D’Hulst, Juantorena, Diamantini, Leal, Cantagalli, Simon, Rezende, Balaso (L)

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: opracowanie własne/legavolley.it