Ekipa Fabiana Drzyzgi ze zwycięstwem, ale bez awansu

W minioną niedzielę zespół Fabiana Drzyzgi pokonał drużynę Jarosławicz Jarosław. Po czterech partiach Lokomotiw Nowosybirsk zapisał na swoim koncie komplet punktów, jednak mimo to nie zakwalifikował się do turnieju Final Four Pucharu Rosji.

Siatkarze Lokomotiwu Nowosybirsk pokonali zespół Jarosławicz JarosławI z wynikiem 3:1 (25:18, 25:22, 22:25, 25:20). Fabian Drzyzga w spotkaniu zdobył trzy „oczka”.

Zwycięstwo nie umożliwiło ekipie polskiego reprezentanta awansu do Final Four Pucharu Rosji. Zadecydowały o tym dwie porażki – z Nową Nowokujbyszewsk i Zenitem Sankt Petersburg.

– Mecz z Jarosławiczem był interesujący choć oba zespoły już wcześniej straciły szanse na awans – powiedział trener Lokomotiwu Płamen Konstantinow. – Swoje umiejętności mogli zaprezentować zawodnicy, którzy dotychczas mieli mniej możliwości gry. Spotkanie wykorzystaliśmy, żeby popracować nad zgraniem. Teraz będziemy koncentrować się na mistrzostwach Rosji. Jednak o Pucharze Rosji nie możemy zapominać. Przegraliśmy przed własną widownią dwa kluczowe spotkania. Obowiązkowo trzeba wyciągnąć wnioski. I szybko zaprezentować grę do jakiej dążymy.

Awans do finałowej czwórki turnieju wywalczył Zenit Sankt Petersburg, Fakieł Nowyj Urengoj, Kuzbass Kiemierowo oraz gospodarz Zenit Kazań.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: pzps.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*